Компанія ДТЕК, що належить олігарху Рінату Ахметову, збудує найбільшу в Україні та одну з найбільших в Європі сонячних електростанцій. Договір на постачання сонячних панелей вже підписали з китайською компанією Seraphim Solar System Co., Ltd.

Компанія ДТЕК, що належить олігарху Рінату Ахметову, збудує найбільшу в Україні та одну з найбільших в Європі сонячних електростанцій. Договір на постачання сонячних панелей вже підписали з китайською компанією Seraphim Solar System Co., Ltd.

Про це повідомляє прес-служба китайської компанії.

Як зазначається, потужність електростанції складе 246 мегават. У Seraphim стверджують, що цього буде достатньо для того, щоб забезпечити потреби в електроенергії близько 1 мільйона людей. При цьому, рівень викидів парникових газів скоротиться на 300 тисяч тон щорічно.

В той же час, потужність найбільшої сонячної електростанції в Європі складає 300 мегават.

«Ця сонячна електростанція, потужністю 246 мегават, демонструє амбіції України у сфері відновлювальної енергетики», — заявив Поларіс Лі, президент компанії Seraphim Solar System Co., Ltd.

Як очікується, перша партія сонячних панелей для електростанції прибуде в Україну наприкінці серпня 2018 року.

Компанія ДТЕК — одна з найбільших енергетичних корпорацій у Східній Європі. Їй належить 9 з 15 українських теплоелектростанцій, а також 17 шахт та вугільнозбагачувальні комплекси. Загалом, компанія є фактичним монополістом на ринку генерації теплової електроенергії в Україні.

Як повідомлялось, 26 квітня в Україні ввели в експлуатацію найбільшу сонячну електростанцію в Україні, потужність якої складе 50 мегават.

Нагадаємо, що в Міненергетики повідомляли, що за перші 3 місяці 2018 року виробництво електрики з альтернативних джерел в Україні зросло на 30%.

Раніше повідомлялось, що 25% електроенергії в світі виробили з альтернативних джерел енергії.

Раніше в Ощадбанку анонсували нову кредитну програму на встановлення домогосподарствами сонячних електростанцій.

З початку 2018 року кількість сонячних електростанцій в Україні зросла на 13%. Так, за даними Кабміну, за січень-березень 2018 року в Україні ввели в експлуатацію стільки ж сонячних електростанцій, скільки за половину 2017 року.

Раніше в уряді анонсували будівництво сонячних електростанцій у Чорнобильській зоні. Там вважають, що зможуть перетворити зону відчуження на «найбільш інноваційний майданчик у світі».

Також у державному Укренерго анонсували  будівництво енергоакумулюючих станцій загальною потужністю 2,5 гігават енергії. Необхідність у будівництві акумуляторів пояснюють зростанням частки генерації електроенергії з відновлювальних джерел.

Поділитись: