ДТП у Харкові: 16-річний підозрюваний відмовився здати кров навіть після рішення суду

16—річний Микола Харківський відмовився здати кров на аналіз попри те, що суд зобов'язав його це зробити. Юнака підозрюють у спричиненні ДТП у Харкові, внаслідок якої загинула людина.

Про це повідомив представник потерпілих у справі Ігор Черняк, якого цитує «Укрінформ».

Він розповів, що рішення суду зобов'язувало підозрюваного здати кров. Проте, як зазначає Черняк, в Україні немає нормативного акту, що регулював би процедуру примусового відбору зразків крові.

«Ця відмова підтверджує раніше висловлену підозрюваним відмову від співпраці зі слідством. Це також відмова від каяття... Сам цей факт може бути розцінений як умисне невиконання рішення суду», — сказав представник потерпілих.

Натомість речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко нагадав, що експерти раніше отримали зразки сечі підлітка. Згідно з їхнім аналізом, хлопець не був у стані наркотичного чи алкогольного сп'яніння, і, за словами прокуратури, «цього достатньо для слідства».

Що це за аварія?

У Харкові ввечері 26 жовтня сталася смертельна аварія на перехресті вулиць Гагаріна та Одеської. Водій Infiniti, за попередніми даними, на швидкості понад 100 км/год проїхав на червоне світло світлофора. У поліції зазначили, що він намагався перетнути перехрестя, однак автівка врізалася в інший легковик — Chevrolet Aveo.

Речник Харківської обласної прокуратури Дмитро Чубенко в етері «Україна24» 28 жовтня казав, що точну швидкість, з якою рухався обвинувачуваний, експертиза ще не визначила, але вона приблизно дорівнювала 180 км/год.

58-річний водій Chevrolet загинув на місці, а трьох пасажирів Infiniti: двох 19-річних хлопців та 16-річну дівчину — з важкими травмами доправили до лікарні.

Згодом у поліції зазначили, що 16-річного водія автівки вже зупиняли за водіння без прав у вересні цього року. Ба більше: тоді він був за кермом іншої автівки.

Хлопцю оголосили підозру за ч. 2 ст. 286 КК України, що передбачає від 3 до 8 років ув'язнення з позбавленням права керувати транспортом до 3 років або без нього. Згодом його взяли під варту на два місяці без визначення застави.