Дубінському не обрали запобіжний захід: його захист попросив відводу судді

Печерський районний суд Києва 13 листопада мав обрати запобіжний захід народному депутату Олександру Дубінському, якого підозрюють у держзраді. А втім, його захист заявив про відвід судді.
Про це повідомило «Суспільне».
Так, на початку засідання прокурор просив про розгляд у закритому режимі, оскільки в матеріалах клопотання міститься держтаємниця й факти, які можуть поставити під загрозу обороноздатність і національну безпеку України. Адвокати Дубінського заперечили це, але суддя все ж підтримала позицію прокурора.
Сторона захисту заявила про відвід судді. Як стверджували адвокати, вони не встигли ознайомитися з матеріалами справи. Тепер має відбутись авторозподіл судді, і той або прийме відвід колеги, або ні.
У чому підозрюють Дубінського?
За даними слідства, Дубінський мав позивний «Буратіно» і входив до складу злочинної організації, яку створило Головне управління Генерального штабу ЗС росії (також відоме як ГРУ).
До неї, крім Дубінського, входили колишній прокурор Костянтин Кулик (позивний «Птичка») та колишній народний депутат Андрій Деркач зі своїм помічником Ігорем Колєсніковим.
Як діяла організація?
Слідчі встановили, що вона працювала як агентурна мережа у Києві. Її у 2016 році створив заступник начальника російського ГРУ Володимир Алєксєєв, а керував нею з території рф його заступник Олексій Савін.
Члени організації розхитували суспільно-політичну ситуацію в Україні, намагались дискредитувати її імідж на міжнародній арені, щоб погіршити відносини із США та ускладнити вступ України до ЄС та НАТО. За розповсюдження фейків учасники групи отримували гроші від воєнної розвідки рф. За попередніми оцінками, спецслужби рф витратили на це щонайменше 10 мільйонів доларів.

Роль Дубінського в діяльності організації полягала в поширенні фейків про вище військово-політичне керівництво України. Зокрема, у 2019 році він разом зі спільниками організував пресконференцію, де заявляв про втручання українських високопосадовців у президентські вибори в США у 2020 році.
Яким може бути покарання?
Олександру Дубінському оголосили про підозру в державній зраді (ч. 1 ст. 111 ККУ), а також створенні злочинної організації й участі в ній (ч. 1 ст. 255 КК України). Наразі вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу.
Співробітники російського ГРУ Алєксєєв та Савін, а також експрокурор Кулик отримали підозру за тими самими статтями.
Ексдепутат Деркач ще у 2022 році вже отримав підозру від НАБУ у державній зраді, він переховується від слідства. Тепер Деркачу та його помічнику Колєснікову повідомлено ще й про підозру в участі у злочинній організації. Останній вже засуджений за держзраду.
Усім фігурантам справи загрожує до 15 років з конфіскацією майна.
- Поділитися: