Дуров прокоментував блокування Telegram у Росії
Засновник Telegram Павло Дуров відреагував на блокування месенджера на території Росії.
Засновник Telegram Павло Дуров відреагував на блокування месенджера на території Росії.
Відповідь він опублікував на своїй сторінці у «ВКонтакте».
Дуров заявив, що Telegram використовуватиме вбудовані методи обходу блокувань, які не потребують жодних дій від користувачів. Водночас він попередив, що не гарантує стовідсоткову доступність месенджера без VPN-сервісів.
Він додав, що у перші години блокування VPN-сервіси можуть працювати сповільнено через перевантаження.
Засновник Telegram також пообіцяв розсилати повідомлення всім російським користувачам і оперативно інформувати про ситуацію з блокуванням.
«Важливо: не видаляйте і не встановлюйте заново Telegram при виникненні проблем зі зв’язком. Намагайтеся своєчасно завантажувати оновлення Telegram в AppStore або Google Play», — попередив Дуров.
У Telegram-каналі Durov’s Channel він висловив упевненість, що тиск на будь-які IT-компанії з боку влади завжди пов’язаний з грошима.
«У будь-який момент уряд може обрушити акції, погрожуючи блокуванням потоків доходів. У Telegram ми можемо собі дозволити не особливо турбуватися про потоки доходів і продажі реклами. Конфіденційність не продається, права людини не повинні бути скомпрометовані через страх або прагнення наживи», — написав Дуров.
13 квітня Таганський районний суд Москви ухвалив рішення заблокувати Telegram на території Росії. Причиною стала відмова надати представникам ФСБ ключі шифрування, які дозволили б їм читати листування користувачів.
Засновник Telegram Павло Дуров і юристи неодноразово заявляли, що не володіють ключами шифрування, які можуть дати доступ до повідомлень. Як зазначило керівництво, Telegram використовує наскрізне або кінцеве шифрування (end-to-end encryption), під час якого створюються два ключі - відкритий і закритий. Закритий ключ зберігається на пристрої користувача й постійно оновлюється, дізнатися його не може ніхто.
Раніше Роскомнагляд звернувся до суду з позовом про блокування месенджера Telegram.
Дуров заборонив адвокатам брати участь у судовому процесі щодо блокування Telegram.
20 березня Роскомнагляд зобов’язав Telegram надати ФСБ Росії інформацію для декодування повідомлень.
Роскомнагляд дав менеджеру Telegram 15 днів, щоб передати необхідну інформацію ФСБ.
Нагадаємо, у минулому році глава Роскомнагляду Олександр Жаров звернувся до адміністрації Telegram і Дурова з проханням зареєструвати Telegram як розповсюджувач інформації в Росії. У разі відмови, Роскомнагляд погрожував заблокувати месенджер Telegram у Росії.
Автор Telegram Дуров розкритикував заяву Роскомнагляду і зазначив це виглядає «як саботаж державних інтересів» Росії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кількість користувачів Telegram перевищила 200 млн людей
- Поділитися: