Засновник Telegram Павло Дуров вважає, що за DDoS-атаками на месенджер може стояти влада Китаю, яка таким чином хоче завадити координації протестувальників у Гонконгу.

Про це Дуров написав у Twitter.

За його словами, DDoS-атаки, що розпочалися з 11 червня, стали причиною глобального збою в роботі Telegram.

Засновник месенджера зазначив, що ці атаки співпали з масовими акціями протесту у Гонконгу, а тамтешні протестувальники координують свої дії за допомогою Telegram.

Крім того, більшість IP-адрес, що використовувалися під час атак, здебільшого розташовані в Китаї.

9 червня відбулася найбільша політична демонстрація в Гонконгу з моменту його переходу від британського до китайського правління в 1997 році в межах угоди «одна країна, дві системи», що гарантує особливу автономію, включаючи свободу зібрань, свободу преси й незалежну судову систему. «Громадянський фронт за права людини», який організував акцію, заявив про понад 1,3 мільйона учасників. Також демонстранти перекрили дві ключові траси в регіоні

Підставою для протестів стали зміни законодавства про екстрадицію на материковий Китай.

Під час багатотисячних протестів у Гонконгу правоохоронці почали силовий розгін демонстрантів. Поліція застосувала сльозогінний газ та стріляла гумовими кулями в учасників мирних акцій проти змін до закону про екстрадицію на материковий Китай. За даними адміністрації лікарні Гонконгу, станом на вечір 12 червня 72 людини шпиталізували.

Поділитись: