Від початку дії безвізового режиму, з 11 червня 2017 року, 9,2 млн громадян України перетнули кордон за біометричними паспортами, зокрема майже 3 мільйони українців прямували до країн Європейського Союзу без віз.

Як повідомили у прес-службі Державної прикордонної служби, загалом за цей період українці здійснили 42,6 млн поїздок до країн ЄС.

«Найбільша кількість наших співвітчизників — більше 1 млн осіб перетнули кордон із Польщею. Також для українців були активними ділянки кордону з Угорщиною та Румунією, де перетин кордону по безвізовому режиму склав понад 350 тисяч та більше 245 тисяч осіб відповідно. Близько 226 тисяч осіб перетнули кордон зі Словаччиною.

Крім того, зауважимо, що майже 1 мільйон українців скористалися авіаційним сполученням. Тоді як морське сполучення є найменш популярним, адже у такий спосіб перетнуло державний рубіж лише близько 500 осіб», — наголосили у ДПСУ.

Згідно з інформацією, за другий рік безвізу зафіксовано 2,35 млн безвізових поїздок українців, що в 4,2 рази більше ніж за перший рік — 560 тисяч людей.

11 травня 2017 року Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про скасування віз для короткострокових поїздок для громадян України.. Рівно через місяць, 11 червня, «безвіз» запрацював. Відтоді українці можуть без віз їздити до 30 країн Європи, окрім Великої Британії та Ірландії, а також до Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, які входять до Шенгенської зони, але не є членами ЄС.

Поділитись: