ENRU

Двоє опозиціонерів з Фонду Навального приїхали в Україну через скаргу Роскомнадозру

Двоє російських опозиціонерів з Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального прибули до Києва через скаргу Роскомнадзору, який попросив Міністерство внутрішніх справ Росії перевірити їх щодо причетності до організації помилкових блокувань інтернет-сайтів.

Про це повідомляє ВВС, яке взяло коментар в цих опозиціонері: Владислава Здольникова та Олександра Брусенцева.

Вони підтвердили, що виїхали до Києва, однак заперечують інформацію Держприкордонної служби України про те, що чоловіки просили надати їм політичний притулок.

«Ми нікому не віддавали наші паспорти, зовсім нещодавно дісталися до Києва і поки хочемо почекати деякий час, щоб подивитися, як буде розвиватися ситуація навколо скарги Роскомнадзора в МВС. Залежно від того , як будуть розвиватися події у цій справі, ми вже приймемо рішення: повертатися нам в Росію чи ні», — сказав Здольник.

Раніше про лист Роскомнадзору до МВС повідомила газета «Ведомости». Зазначалося, що скарга була направлена ​​після того, як минулого тижня кілька сайтів, не внесених до чорного списку відомства, виявилися заблоковані через уразливість в системі блокувань.

Зокрема, мова йде про інтернет-кінотеатр Ivi, панель управління хостингом в кабінеті користувачів хостинг-провайдера Selectel і сайт видання «Медуза». Також з цієї вразливістю пов'язували масштабний збій в роботі онлайн-сервісів «Сбербанка».

Раніше прикордонна служба України повідомила, що двоє росіян з опозиційної партії Навального просять політичного притулку в Україні.

Нагадаємо, що 12 червня у містах Росії проводяться антикорупційні акції, організовані опозиційними силами та громадськими організаціями. Деякі були погоджені владою, деякі — ні.

У Москві, Петербурзі та інших містах пополудні почали масово затримувати людей.

Згодом стало відомо, що у Москві правоохоронці затримали близько 731 протестувальників. У Петербурзі на протестах затримано приблизно 500 людей.

Самого ж Навального арештували на 30 діб, йому інкримінували повторне порушення порядку організації масового заходу.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram