Новосанжарський райсуд виніс вирок двом чоловікам, які кидали каміння та цеглу в поліцію у лютому 2020 року, коли до селища привезли евакуйованих з китайського Уханя українців та іноземців.

Про це повідомляє Судова влада України.

Громадяни К. і П. уклали угоду зі слідством — тобто домовились із прокурором про кваліфікацію злочину та покарання за нього.

Обвинувачені визнали провину і погодились на покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі — але зі звільненням від нього з іспитовим строком у рік. Тобто якщо за рік вони не скоять злочину, 5 років у тюрмі сидіти вони не будуть.

Суд встановив, що вказані громадяни брали активну участь у масових заворушеннях у Нових Санжарах, кидали у правоохоронців каміння та цеглу, коли на території санаторію проїжджали автобуси з евакуйованими. Внаслідок цього п’ятеро силовиків отримали травми різного ступеню тяжкості.

Якщо ви забули про Нові Санжари

Насправді таке важко забути. Наприкінці лютого українці бачили коронавірус лише у стрічках новин і переляк пересічних громадян був куди сильнішим, ніж зараз. Тоді епідемія вирувала в Ухані, у своєму епіцентрі.

З китайського міста тоді евакуювали групу громадян України та іноземців. Вони мали відбути ізоляцію в якомусь санаторії. Ця новина викликала середньовічний страх у будь-якому населеному пункті, де виникали чутки про те, що евакуйованих везуть до них — люди перекривали дороги й копали рови, аби тільки не пропустити співвітчизників.

У підсумку нелегкий жереб випав на долю селища Нові Санжари на Полтавщині, де є санаторій Нацгвардії. Коли стало відомо, що евакуйованих везуть в автобусах до селища, близько тисячі його жителів почали готуватися до «облоги».

Налякані невідомим вірусом мешканці намагались перекрити дорогу (а вона до санаторію лише одна), палили там вогнища і перегороджували барикадами. Однак правоохоронцям вдалося відтіснити жителів з дороги.

Апогей того вечора відбувся біля воріт санаторію, де розлючені жителі почали закидувати поліцію різними предметами, а коли їхали автобуси — кидали каміння у їхні вікна (декілька вікон розбили).

Історія ця завершилась тим, що евакуйовані відбули ізоляцію і роз’їхалися по домівках, коронавірус у жодного з них не виявили.

А в Україні зараз вже майже 200 тисяч зафіксованих випадків коронавірусу, вони фактично стали буденністю — серед її переваг те, що інфікованих або людей, яких у цьому можна запідозрити, пересічні громадяни більше не хочуть спалити на вогнищі. 

Поділитись: