Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури, розформування якого анонсували у ГПУ, не може бути розформований, вважає директор Держбюро розслідувань Роман Труба.

Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури, розформування якого анонсували у ГПУ, не може бути розформований, вважає директор Держбюро розслідувань Роман Труба.

Про це Роман Труба повідомив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

Відповідаючи на питання журналіста, чи ймовірне розформовування Департаменту спецрозслідувань ГПУ, він сказав:

«Невже можна повірити у те, що Управління спеціальних розслідувань, яке розслідує найрезонансніші справи часів Незалежності України, може бути розформоване? Я в це не вірю».

«Законом передбачено, які справи будуть передаватись до ДБР. Я дотримуюсь тієї думки, що кожен слідчий який розслідує ту чи іншу справу, повинен нести відповідальність за стан розслідування. Я впевнений, що за 4 роки надзвичайно багато зроблено у цих кримінальних провадженнях», — додав Труба.

За його словами, законом передбачено, що у слідчих є ще 2 роки, протягом яких ці справи мають бути завершені.

«І я впевнений що склад управління спецрозслідувань здатний протягом 2 років завершити їхні розслідування З приводу ліквідації — я у це не вірю», — наголосив він.

«Це не є ліквідація, це є реорганізація. Але недоцільно змінювати тих слідчих, які протягом 4 років вникали, розслідували… які жили тими чи іншими справами. І я впевнений, що цього не буде зроблено», — підкреслив Труба.

22 червня народний депутат Мустафа Найєм написав у Facebook про те, що генпрокурор Юрій Луценко планує ліквідувати Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури

Пізніше речниця генпрокурора заявила, що Департамент спецрозслідувань Генпрокуратури мають намір трансформувати у слідче управління.

За словами Горбатюка, генпрокурор Луценко неодноразово намагався втручатися в підслідні йому справи.

Також в інтерв'ю Громадському Горбатюк заявив, що процедура реорганізації Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури передбачає виведення за штат всіх працівників та новий набір. Таким чином вище керівництво ГПУ хоче впливати на прокурорів та слідчих, а також вибірково притягати до відповідальності фігурантів кримінальних справ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Діяльність генпрокурора Луценка не має нічого спільного із законом» — інтерв'ю з Сергієм Горбатюком

Поділитись: