ENRU

Керівництво ГПУ хоче впливати на слідчих через реорганізацію Департаменту спецрозслідувань — Горбатюк

Процедура реорганізації Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури передбачає виведення за штат всіх працівників та новий набір. Таким чином вище керівництво ГПУ хоче впливати на прокурорів та слідчих, а також вибірково притягати до відповідальності фігурантів кримінальних справ.

Про це в інтерв’ю Громадському повідомив очільник відомства Сергій Горбатюк. 

На його думку, немає гарантій, що усі прокурори та слідчі потраплять у штат.

«І слідчі, і прокурори, які неодноразово писали скарги на рішення генерального прокурора та його заступників, вводяться у стан залежності, адже будуть думати: «А чи візьмуть нас у штат?». Або навіть якщо і візьмуть, то будуть вести перемовини з ними, що от «я тебе візьму, але ти будеш вести себе тишком-нишком», — сказав Горбатюк.

За інформацією, наявною у Горбатюка, слідче управління підпорядковуватиметься заступнику генерального прокурора Анжелі Стрижевській, а Департамент процесуального керівництва — Юрію Столярчуку. За словами Горбатюка, і Стрижевська, і Столярчук неодноразово втручалися у діяльність його департаменту, про що свідчать відповідні заяви.

«Тобто формально вони використовують привід, але суть в людях. Якщо ми говоримо, що в нас задокументовано, що нинішні заступники, яких збираються зробити керівниками прокурорського і слідчого підрозділів, десятки разів незаконно втручалися у розслідування, то якого позитивного результату можна домогтися ліквідацією департаменту?», — заявив Горбатюк.

Реорганізація органу призведе і до позбавлення повноважень самого Сергія Горбатюка. На його думку, головна мета реорганізації — координувати можливість притягати до відповідальності фігурантів кримінальних справ.

«Інший варіант — це призначити мене керівником слідчого підрозділу, але при цьому мати вплив на прокурорів. А всі рішення, згідно з нинішнім кодексом, ухвалюються саме прокурорами. Тобто, інакше кажучи — ви там розслідуйте, але якщо ви захочете когось притягти, то це вже ми будемо вирішувати, чи треба, чи не треба і ухвалювати відповідні рішення. Тобто все в ручному режимі», — заявив Горбатюк.

Також в інтерв'ю Громадському Горбатюк заявив, що генпрокурор Луценко неодноразово намагався втручатися в підслідні йому справи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Діяльність генпрокурора Луценка не має нічого спільного із законом» — інтерв'ю з Сергієм Горбатюком

Раніше в ефірі Громадського Горбатюк сказав, що в його підрозділу забирали провадження, які мали перспективу завершення.

Горбатюк також повідомляв, що Департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури України створювали перешкоди, через які, наприклад, понад 5 місяців не розслідувалася справа колишнього політтехнолога Януковича Пола Манафорта.

22 червня народний депутат Мустафа Найєм написав у Facebook про те, що генпрокурор Юрій Луценко планує ліквідувати Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури

Пізніше речниця генпрокурора заявила, що Департамент спецрозслідувань Генпрокуратури мають намір трансформувати у слідче управління.