Комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко прокоментував заяву Газпрому про те, що Україна винна $2 млрд за поставлений Росією газ.

Комерційний директор Нафтогазу Юрій Вітренко прокоментував заяву Газпрому про те, що Україна, за рішенням арбітражу Стокгольма, винна $2 млрд за поставлений Росією газ. 

У коментарі Громадському Вітренко зазначив, що Україна дійсно має заборгованість за газ, який ми реально отримали в 4 кварталі 2013 року і 2 кварталі 2014 року і за який повністю не розрахувалися.

«Зараз суму зменшили через перегляд ціни. Плюс ще нам нарахували компенсацію за переплату з нашого боку за газ у 4 кварталі 2014-2015», — зазначив він. 

Водночас, Україна чекає на рішення суду по іншій справі проти Газпрому — щодо транзиту рсоійського газу.

«У підсумку ми розраховуємо що вони нам будуть винні мільярди. Остаточна сума взаєморозрахунків буде після транзиту», — зазначив Вітренко. 

22 грудня, Нафтогаз України заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому. Також у Нафтогазі пояснили, що рішення Стокгольмського арбітражу означає, що українська компанія не повинна платити за газ, поставлений Газпромом на окупований Донбас.

Водночас, у російському Газпромі повідомили, що суд зобов'язав Нафтогаз виплатити $2 млрд за спожитий газ. 

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу.

З обох питань Газпром подавав зустрічні позови до України. Сукупна сума позовних вимог НАК Нафтогаз України до Газпрому становить понад 42,5 мільярди доларів, зустрічних вимог «Газпрому» — 47,1 мільярдів доларів США.

1 червня міністр юстиції Петренко повідомив про стягнення перших сум з Газпрому.  Пізніше стало відомо, що Нафтогаз подав позов на $5 млрд проти Росії до суду в Гаазі через активи в Криму.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile