ENRU

Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому

Нафтогаз заявив, що виграв арбітраж проти Газпрому за контрактом на поставку газу за всіма спірними питаннями.

Про це повідомила прес-служба компанії.

«Арбітражний суд повністю відхилив вимоги Газпрому за положенням «бери або плати» на суму 56 мільярдів доларів за 2009-2017 роки», — ідеться в повідомленні.

Також Нафтогаз домігся зменшення майбутніх обов’язкових річних обсягів у понад 10 разів у відповідності до його фактичних потреб у імпорті газу.

Ціна газу, отриманого Нафтогазом у 2 кварталі 2014 року знижена на 27% з 485 доларів до 352 доларів за тисячу кубометрів. Завдяки перегляду контрактної ціни Нафтогаз заощадив 1,8 мільярдів доларів на газі, придбаному у 2014-2015 роках.

«Арбітражний суд визнав недійсними кабальні положення контракту, привівши його до ринкових європейських стандартів. Нафтогаз оцінює загальний позитивний ефект рішень арбітражу в понад 75 мільярдів доларів за весь термін дії контракту на поставку газу», — зазначили в компанії. 

Тепер Нафтогаз вимагає до 16 мільярдів доларів в арбітражі за транзитним контрактом. Рішення очікується 28 лютого 2018 року. 

11 жовтня Стокгольмський арбітраж завершив слухання у справі Нафтогазу і Газпрому за контрактом на поставку газу.

Нафтогаз судиться з Газпромом щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу.

З обох питань Газпром подавав зустрічні позови до України. Сукупна сума позовних вимог НАК Нафтогаз України до Газпрому становить понад 42,5 мільярди доларів, зустрічних вимог «Газпрому» — 47,1 мільярдів доларів США.

Винесене 31 травня рішення стосується справи щодо поставок російського газу в Україну.

1 червня міністр юстиції Петренко повідомив про стягнення перших сум з Газпрому.

Пізніше стало відомо, що Нафтогаз подав позов на $5 млрд проти Росії до суду в Гаазі через активи в Криму.