Російський Газпром заявив, що арбітраж Стокгольма зобов'язав Нафтогаз виплатити понад 2 мільярди доларів за поставлений газ.

Російський Газпром заявив, що арбітраж Стокгольма зобов'язав Нафтогаз України виплатити понад 2 мільярди доларів за поставлений газ.

Про це 22 грудня повідомило федеральне агентство «РИА-Новости» із посиланням на Газпром. 

«Не дивлячись на заяви Нафтогазу України, арбітри визнали чинними основні положення контракту і задовольнили більшу частину вимог Газпрому про оплату поставленого газу, які стали початком судових розглядів», — ідеться у заяві. 

Зазначається, що арбітраж в своєму остаточному рішенні зобов'язав Нафтогаз сплатити на користь Газпрому суму простроченої заборгованості за поставки газу в розмірі 2,019 мільярда доларів, а також відсотки з 22 грудня до дати здійснення такого платежу в розмірі 0,03% за кожен день прострочення.

Раніше, 22 грудня, Нафтогаз України заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому.  Також у Нафтогазі пояснили, що рішення Стокгольмського арбітражу означає, що українська компанія не повинна платити за газ, поставлений РФ на окупований Донбас.

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань — ціни на російський природний газ і транзит газу.

З обох питань Газпром подавав зустрічні позови до України. Сукупна сума позовних вимог НАК Нафтогаз України до Газпрому становить понад 42,5 мільярди доларів, зустрічних вимог Газпрому — 47,1 мільярдів доларів США.

1 червня міністр юстиції Петренко повідомив про стягнення перших сум з Газпрому.  Пізніше стало відомо, що Нафтогаз подав позов на $5 млрд проти Росії до суду в Гаазі через активи в Криму.

Поділитись: