Ефіопія та Еритрея домовилися про завершення війни, яка тривала 20 років
Уряди Ефіопії та Еритреї уклали мирну угоду, яка проголошує завершення 20—річної війни між країнами та початок політичного, економічного та соціального співробітництва.
Уряди Ефіопії та Еритреї уклали мирну угоду, яка проголошує завершення 20-річної війни між країнами та початок політичного, економічного та соціального співробітництва.
Про це повідомляє Міністерство закордонних справ Еритреї.
Декларацію про мир та дружбу підписали прем’єр-міністр Ефіопії Абій Ахмед та президент Еритреї Ісайяс Афеверкі.
У документі йдеться, що країни більше не перебувають у стані війни. Також уряди Ефіопії та Еритреї обіцяють докласти зусиль для започаткування політичного, економічного ,соціального та безпекового співробітництва.
Країни домовилися відновити дипломатичні відносини, транспортне сполучення та торгівлю.
Крім того, Еритрея та Ефіопія планують визначити кордон між країнами.
Еритрея — колишня колонія Італії, яку під час Другої Світової війни захопили британські війська. У 1952 році вони передали її до складу Ефіопії. Однак після цього почав діяти партизанський рух проти ефіопської влади.
У 1993 році Еритрея отримала незалежність, а у травні 1998 року розпочала війну проти Ефіопії за спірні території в прикордонному регіоні Бадме. За даними International Crisis Group, за два роки бойових дій з обох боків загинули 70-100 тисяч людей.
У 2000 році країни ухвалили мирну угоду за посередництва Алжиру, але вона так і не була реалізована.
Як повідомлялося, президент Сербії Александер Вучич розпочав переговори з лідером Косово Хашимом Тачі щодо угоди про примирення
- Поділитися: