Український та американський пілоти перед падінням винищувача Су-27УБ на Вінниччині не повідомляли про несправність чи небезпеку. Про це Громадському повідомили джерела в Повітряних силах Збройних сил України.

«Не записах ніде немає якихось криків чи попереджень від пілотів перед падінням, тобто нічого не було сказано про несправність чи небезпеку», — повідомило Громадському джерело.

Також у Повітряних силах додали, що фактору непорозуміння між пілотами, швидше за все, бути не могло, адже український пілот добре знав англійську та міг спілкуватися з американським колегою.

Це був перший ознайомчий виліт на Су-27УБ для американського військового. Ще за місяць до початку міжнародних військових навчань визначили, які українські пілоти будуть пасажирами американських літаків F15, а які американські льотчики вилітатимуть на українських Су-27УБ.

Усі американці, що беруть участь у навчаннях, мають не менше 1500 годин польотів на винищувачах, додало джерело Громадського у Повітряних силах.

Катастрофу розслідуватиме міжнародна слідча група.

Близько 17:00 16 жовтня у районі села Уланів, що на Вінниччині, під час міжнародних навчань «Чисте небо – 2018» впав винищувач Су-27УБ. У Генштабі повідомили, що загинули двоє пілотів. Один з них — заступник командира з авіації повітряного командування «Схід» полковник Іван Петренко, інший — пілот Національної гвардії США.

Незважаючи на катастрофу, військові навчання продовжили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Катастрофа винищувача СУ-27 на навчаннях: що відомо

Су-27 — радянський важкий багатоцільовий високоманевровий всепогодний винищувач четвертого покоління. У 1982 році літак взяли на озброєння Радянських ВПС. Станом на 2017 рік ЗСУ мали 35 таких винищувачів. Зазначимо, що Су-27УБ є двомісною навчально-бойовою модифікацією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як і коли розбивался військові літаки СУ в Україні

Міжнародні авіаційні навчання «Чисте небо — 2018» в Україні розпочались 9 жовтня та триватимуть до 19. У них бере участь США, Румунія, Польща, Бельгія, Данія, Велика Британія та Північна Ірландія, Нідерланди, Греція та Естонія.

Поділитись: