Влада тимчасово окупованого Росією Криму намагається передати членам судна Норд, яке було затримано українськими прикордонниками 25 березня в Азовському морі, паспорти громадянина України для того, щоб вони могли безперешкодно перетнути пункт пропуску на адмінкордоні з півостровом.

Влада тимчасово окупованого Росією Криму намагається передати членам судна «Норд», яке було затримано українськими прикордонниками 25 березня в Азовському морі, паспорти громадянина України для того, щоб вони могли безперешкодно перетнути пункт пропуску на адмінкордоні з півостровом. 

Про це повідомив постійний представник президента в Автономній Республіці Крим Борис Бабін.

«За наявною інформацією окупаційна влада через адвокатів і дипломатів намагається терміново передати такі легальні документи (паспорти громадян України) з Криму для членів екіпажу. Бо вдома у них вони звичайно є і з ними їх пропустять до Криму через КПВВ без проблем. А за виданими окупаційною владою РФ «аусвайсами» ніхто нікого в Крим не пропустить, маємо чітку позицію Держприкордонслужби України», — зазначив він. 

Водночас речник Держприкордонслужби України Олег Слободян повідомив «Громадському радіо», що члени екіпажу можуть поїхати до окупованого Криму, якщо на адмінкордоні покажуть паспорти громадян України.

«У даному випадку ми говоримо про громадян України, які проживають на тимчасово окупованій частині півострова. Якщо у них виникне бажання поїхати додому, вони можуть це зробити через адмінмежу, враховуючи так званий гуманітарний аспект, як це передбачено законодавством, — возз’єднання родини і таке інше. У межах законодавства ми можемо дозволити їм повернутися до домівок через адмінмежу як громадянам України», — зазначив він.

Раншіе повідомлялося, що представники Генконсульства РФ намагалися вивезти екіпаж «Норда» в Росію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тюлька під російським прапором: за що в Україні судять рибалок судна «Норд»

25 березня в Азовському морі затримали судно з анексованого Криму під прапором РФ.

На борту «Норда», який зупинили за 15 миль від Обіточної коси, було 10 членів екіпажу. Затримане судно відвезли до порту Бердянська для подальший перевірок. На кораблі виявили трал для лову риби та 5 тон морепродуктів.

31 березня капітану арештованого судна «Норд» вручили підозру, суд наклав арешт на зареєстроване в анексованому Криму судно «Норд».

6 квітня Херсонський суд обрав запобіжний захід капітану судна «Норд»: його взяли під варту до 31 травня, з можливістю внесення застави 35 тис 240 гривень — її внесли у цей же день.

Поділитись: