УКРАЇНА

Екс-«беркутівця» Гончаренка не доставили до суду через несвоєчасне подання заяви прокурором — адвокат

22 березня, 2017 21:06
УКРАЇНА/Екс-«беркутівця» Гончаренка не доставили до суду через несвоєчасне подання заяви прокурором — адвокат
Зберегти
Вигляд
Адвокат екс-«беркутівця» Віталія Гончаренка заявив, що прокурор Генеральної прокуратури Олександр Ковальчук своєчасно не подав заяву на доставку підозрюваного до суду, через що розгляд апеляції щодо зміни запобіжного заходу Гончаренку було перенесено

Адвокат екс-«беркутівця» Віталія Гончаренка заявив, що прокурор Генеральної прокуратури Олександр Ковальчук своєчасно не подав заяву на доставку підозрюваного до суду, через що розгляд апеляції щодо зміни запобіжного заходу Гончаренку було перенесено.

Про це в ефірі Громадського повідомив адвокат Гончаренка Валентин Рибін.

«Прокурор Ковальчук банально забоявся його доставляти в суд, тому що доводи, які були 10 числа (10 березня, коли Гончаренка вдруге залишили під вартою — ред.) не витримують ніякої критики. Він просто не надав вчасно заявку на доставку Віталія до суду», — заявив адвокат.

Рибін додав, що підзахисний доставляється до суду тільки тоді, коли дозвіл на це надає особисто слідчий чи прокурор.

«Звісно слідчий та прокурор не зацікавлені в цій ситуації. Тому Гончаренка просто заховали», — сказав він.

У свою чергу адвокатка потерпілих у справі 18 лютого 2014 року на Майдані Євгенія Закревська в ефірі Громадського заявила, що подавати заявку — не є в компетенції прокурора.

«Навіть при недоставці заявки, при згоді підозрюваного, є можливість провести засідання через відеоконференцію», — сказала Закревська.

Рибін у відповідь на це заявив: «Якщо є заява на доставку фізично до суду, то відеоконференція знімається. Особисто прокурор сьогодні перед судом відповідав, що він не зміг організувати доставку Гончаренка до суду».

Він також сказав, що Гончаренко не визнає своєї провини «у злочинах, які ніколи не скоював».

Нагадаємо, що Апеляційний суд Києва переніс розгляд апеляції щодо зміни міри запобіжного заходу екс-«беркутівцю» Віталію Гончаренку, підозрюваному у вбивстві 3 людей 18 лютого 2014 року під час Євромайдану.

Гончаренка разом з ще трьома екс-бійцями «Беркуту» затримали в червні 2016 року в Харкові. Усі четверо на момент затримання працювали у поліції.

Двох із них — Олександра Бєлова та Віталія Гончаренка — звинувачують у вбивстві трьох майданівців 18 лютого 2014 у Кріпосному провулку, ще двох — у тому, що вони скинули з колонади на Вулиці Грушевського 20 січня 2014 двох мітингувальників.

Тоді під вартою опинився лише Віталій Гончаренко.

24 листопада 2016 року Гончаренка залишили під вартою. Тоді Харківська поліція надала лист-клопотання про взяття на поруки, проте суд відмовив у цьому.

4 лютого Печерський суд Києва змінив запобіжний захід колишньому харківському «беркутівцю» Віталію Гончаренку з утримування під вартою на домашній арешт

10 березня його вдруге взяли під варту.

Гончаренко також був одним з фігурантів нападу на журналістів Громадського 29 січня 2015 року.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини