Головного редактора видання «Страна.юа» Ігоря Гужву затримали правоохоронці.

Головного редактора видання «Страна.ua» Ігоря Гужву затримали правоохоронці. Як повідомив генпрокурор Юрій Луценко, підозрюваний вимагав і отримав $10 тисяч за нерозміщення компромату на чинного політика. 

Сам Гужва зі сторінки екс-міністра юстиції Олени Лукаш, яка захищає його інтереси, повідомив, що слідчі дії пов’язані з намаганням народного депутата від «Радикальної партії» Дмитра Лінька дати «Страна.ua» хабаря за знищення публікації.

«Телефон у мене відібрали, тому пишу сюди. Якщо коротко, то справа така. Близько місяця тому на мене вийшли люди нардепа від «Радикаьної партії» Лінька і запропонували 20 000 доларів за зняття тексту про конфлікт людей Линько та Ківи. Пропонували наполегливо, але я відмовився. З тих пір контактів з приводу Лінько не було», — написав Гужва. 

У коментарі Громадському депутат Лінько заперечив, що він звертався до редакції «Страна.ua», але зазначив, що мала місце ситуація, за якої люди з видання його шантажували.

Посилаючись на те, що триває слідство, депутат не надав більше коментарів.

Речниця генпрокурора Лариса Сарган у коментарі Громадському повідомила, що Ігоря Гужву затримали під час отримання хабара.

«Це не обшуки, а затримання при отриманні хабара», — сказала Сарган. 

Відповідаючи на запитання, чи відбулось затримання за заявою депутата Лінька, вона сказала: «Я не розголошую, подробиці завтра».

Як передає кореспондент Громадського, сам Гужва перебуває в редакції видання «Страна.ua».

Станом на 01:20 до офісної будівлі приїхала патрульна поліція за викликом адвокатів, бо ті заявили, що «співробітників редакції тримають у заручниках».

Патрульним повідомили, що в редакції відбувається обшук і вони покинули місце події.

Фото: Громадське

Як повідомила Лукаш,  Гужву відвезли до будівлі Головного управління МВС для вручення підозри.

Раніше заступниця  головного редактора видання Світлана Крюкова повідомила у коментарі Громадському, що до редакції видання «Страна.юа» прийшли правоохоронці з обшуками.

Ігор Гужва — журналіст, за даними з відкритих джерел, раніше очолював холдинг «Мультимедіа-інвест Груп», до якого входять газета «Вести», інтернет-видання «Vesti.ua», а також радіостанція «Радио Вести».

Гужва запустив видання «Страна.ua» в лютому 2016 року. Основу команди медіа склали колишні працівники медіахолдингу «Вести» (одноіменна газета, сайт, радіостанція, журнал «Вести.Репортер», телеканал UBR), яким він керував до липня 2015 року.

Ігор Гужва називав себе власником видання «Вести», хоча видання пов'язували із колишнім міністром доходів та зборів часів Януковича Олександром Клименком.

«Вести» були засновані навесні 2013 року і під час Майдану запам`яталися критичним ставленням до протестів. Після начебто продажу Гужвою медіахолдингу у липні 2015 року ним стала керувати цивільна дружина Клименка — Ольга Семченко.

З 2003 по 2012 рік Гужва працював головним редактором газети «Сегодня», акціонером якої була компанія СКМ Ріната Ахметова.

У 2014 році проти Гужви було порушено кримінальну справу за начебто ухилення від сплати податків газетою «Вести». Суд досі не виніс у ній кінцевого вироку.

Того ж року СБУ відкрило кримінальне провадження щодо поширення журналом «Вести.Репортер» закликів до порушення територіальної цілісності України. На сьогоднішній день провадження не закрито, але справа досі не передана до суду.

Обидві справи Гужва називав елементом тиску на підпорядковані йому видання та на себе особисто як на головреда.

В квітні 2017 року він заявляв, що проти нього готується третя кримінальна справа також пов'язана із несплатою податків.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: