Національне антикорупційне бюро України повідомило про підозру колишньому народному депутату Миколаю Мартиненку. Його підозрюють у заволодінні майном держпідприємства «НАЕК Енергоатом»

Національне антикорупційне бюро України повідомило про підозру колишньому народному депутату Миколаю Мартиненку. Його підозрюють у заволодінні майном держпідприємства «НАЕК Енергоатом».

Про це йдеться у прес-службі НАБУ.

Разом з Мартиненком НАБУ підозрює його ймовірного спільника, керівника структурного підрозділу «Енергоатома». Їхні дії кваліфікували за частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу — «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».


Фото: НАБУ

За версією слідства, екс-депутат діяв у змові з трьома іншими особами, серед яких посадовець структурного підрозділу «Енергоатома», колишній керівник цього ж підрозділу та ще однією наближеною до Мартиненка особою.

Вони організували корупційну схему, внаслідок якої інтересам «Енергоатома» завдали школи на суму 6,4 мільйони євро.

Зазначається, що учасники схеми у 2008-2012 роках штучно створили умови проведення низки тендерів, завдяки яким переможцем визнано чеську компанію «Škoda JS» (фактичним власником є російське ЗАТ «Об'єднані машинобудівні заводи») із завищеними на 6,4 млн. євро ціновими пропозиціями, що в окремих випадках складало до 20% від вартості обладнання.

У подальшому, після отримання зазначених коштів за контрактами, укладеними з «Енергоатомом», компанія «Škoda JS» перерахувала 6,4 млн євро на рахунок компанії під назвою «BRADCREST INVESTMENT S.A.» (Панамська Республіка), єдиним власником якої є Мартиненко.

НАБУ також додає, що на рахунку зазначеної компанії депутата у швейцарському банку за запитом Національного бюро у арештовано кошти у сумі, еквівалентній 86,4 млн грн (3,2 млн швейцарських франків).

Наразі встановлюється місцеперебування інших ймовірних учасників угруповання.

У серпні НАБУ отримало доказові документи зі Швейцарії у справі Мартиненка.

Пов'язана з Мартиненком панамська компанія оскаржувала передачу інформації про швейцарські рахунки Мартиненка, однак суд Швейцарії відхилив позов у справі Мартиненка проти передачі інформації НАБУ.

Мартиненка підозрюють і у зловживаннях при виконанні контракту купівлі-продажу уранового концентрату для ДП «СхідГЗК» через австрійську компанію Steuermann.

Раніше, 20 квітня екс-депутата Миколу Мартиненка затримали у справі про розкрадання $17 мільйонів. 22 квітня суд відмовився заарештувати Мартиненка і віддав його на поруки депутатам та міністрам від його колишньої партії «Народний фронт». 

Водночас, прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури вирішили оскаржити рішення суду. Вони домагалися змінити запобіжний захід на тримання під вартою або 300 мільйонів гривень застави. 

Також суд заарештував майно та рахунки Мартиненка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мартиненко користувався ботами для викривлення суспільної думки — САП. 

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile