УКРАЇНА

Екс-депутату повідомили про підозру в замовленні вбивства полковника міліції — прокуратура

4 липня, 2018 14:00
УКРАЇНА/Екс-депутату повідомили про підозру в замовленні вбивства полковника міліції — прокуратура
Зберегти
Вигляд
Головна військова прокуратура повідомила про підозру колишньому народному депутату за фактом організації та замовлення вбивства у 2006 році полковника міліції Романа Єрохіна.

Головна військова прокуратура повідомила про підозру колишньому народному депутату за фактом організації та замовлення вбивства у 2006 році полковника міліції Романа Єрохіна.

Про це на брифінгу в Києві заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

За словами Матіоса, екс-депутата не затримували, оскільки він вже перебуває під вартою за звинуваченням в інших кримінальних справах. Депутата підозрюють за щонайменше п’ятьма статтями.

Водночас військовий прокурор не назвав імені депутата, про якого йдеться. На питання журналістів, чи це стосується колишнього депутата Олександра Шепелєва, Матіос промовчав.

У 2006 році на той момент ще народний депутат, ім’я якого не називається, замовив та організував вбивство полковника міліції Романа Єрохіна. Сам Єрохін тоді разом з підлеглими викрив діяльність конвертаційного центру на базі одного з банків Донецька, кінцевим власником якого був депутат, який згодом і замовив вбивство міліціонера. Єрохін притягнув до відповідальності трьох людей.

У військовій прокуратурі вважають, причиною замовлення вбивства полковника стала саме помста за його діяльність та бажання депутата перешкодити подальше викриття злочинів.

Народний депутат, за даними прокуратури, знайшов 5 людей серед тодішних колишніх та чинних правоохоронців, які за гроші погодились вбити Єрохіна. Депутат забезпечив їх вогнепальною зброєю, грошима та транспортом для планування та вбивства міліціонера.

Єрохіна вбили 26 липня 2006 року, заманивши його в авто у Пущі-Водиці, вбивши, а тіло — закопавши в лісі.

«Замовник-депутат так побудував відносини між учасниками злочину, що вони не знали всієї групи, і лише кілька з них знали основного замовника. Це дало на той момент можливість йому уникнути відповідальності», — сказав Матіос.

Прокуратура подасть клопотання до суду щодо тримання вказаного депутата під вартою без права на заставу.

Військовий прокурор додав, що щодо цього депутата в судах також перебувають й інші обвинувальні акти, зокрема, про організацію умисного вбивства в 2003 році голови ВАТ «Автокразбанк» Сергія Кириченка та організацію в 2009-2010 роках заволодіння коштами «Родовід банку».

Зазначимо, що саме екс-депутат Олександр Шепелєв, який наразі перебуває під вартою, фігурував у перелічених Матіосом справах.

Проти Шепелєва розслідують кілька кримінальних проваджень. Зокрема, його звинувачують у державній зраді.

Олександр Шепелєв був членом фракції «Блок Юлії Тимошенко» із 2007 до 2010 років, у 2010-му членом «Партії регіонів». Його звинувачують у розкраданні коштів банку «Родовід» і замовленні кількох убивств.

Влітку 2014-го року Олександр Шепелєв втік до Росії. Україна оголосила його у міжнародний розшук.

У 2015 році екс-депутата України затримали російські правоохоронці. Того ж року Генеральна прокуратура України звернулася до Росії із запитом видати Олександра Шепелєва.

У серпні 2016-го Олександра Шепелєва звинуватили у державній зраді. У лютому 2018 його затримали в Україні.

Під час затримання у нього знайшли посвідчення співробітника так званого «Міністерства державної безпеки ДНР».

Із квітня 2018-го року Олександр Шепелєв за рішенням суду перебуває під вартою

Пов`язані новини