Життя

Екс-директорка бібліотеки в Москві оскаржить вирок російського суду

5 червня, 2017 12:58
Життя/Екс-директорка бібліотеки в Москві оскаржить вирок російського суду
Зберегти
Вигляд
Захист колишньої директорки Бібліотеки української літератури в Москві Наталії Шаріної оскаржить вирок суду. Сама Шаріна назвала вирок політичним.

Захист колишньої директорки Бібліотеки української літератури в Москві Наталії Шаріної оскаржить вирок суду у справі про екстремізм та розтрату коштів установи.

Про це повідомив адвокат Шаріної Іван Павлов, передає «Інтерфакс».

Сама Шаріна назвала вирок політичним.

«Це політична справа. Я 35 років працювала бібліотекаркою. Мабуть, руйнування бібліотеки було вигідним. Мені шкода бібліотеки», — зазначила вона.

Також Шаріна додала, що жодної «екстремістської книги в бібліотеці не було. 16 екстремістських книг мені були підкинуті», — додала вона.

Зі свого боку державний обвинувач Людмила Баландін повідомила, що не подаватиме скаргу на вирок. «Ми вироком задоволені», — сказала вона.

Нагадаємо, Міщанський суд Москви визнав винною і призначив покарання у вигляді 4 років позбавлення волі умовно колишній директорці Бібліотеки української літератури. 

Суд погодився з версією слідства про те, що Шаріна розклала на полицях бібліотеки кілька заборонених книг і брошур. Зокрема, мова йшла про книгу «Війна в натовпі» Дмитра Корчинського.

Прокурори просили засудити екс-директорку української бібліотеки в Москві Шаріну до 5 років умовно.

Нагадаємо, у жовтні 2015 року в Бібліотеці української літератури в Москві відбулися обшуки, після чого її директорка Наталія Шаріна була затримана і перебувала під домашнім арештом, який неодноразово продовжувався судом.

Приводом для порушення справи проти Шаріної стало поширення серед відвідувачів бібліотеки видання українського політичного діяча Дмитра Корчинського, яке визнане судом РФ екстремістським матеріалом і заборонене до використання.

Пізніше Шаріну звинуватили в розтраті. За версією слідства, у 2011-2013 роках вона витрачала призначені для виплати юристам бібліотеки кошти на свій захист у першій кримінальній справі про екстремізм, яку згодом закрили.

На початку лютого 2017-го захист Шаріної звернувся до Страсбурзького суду зі скаргою на умови її домашнього арешту.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Більше про:
# Наталія Шаріна
Пов`язані новини