Колишній російський медіаменеджер, екс-міністр РФ у справах друку та телерадіомовлення Михайло Лесін, який загинув у Вашингтоні у 2015 році, міг отримати перелом шиї трохи нижче від лінії щелепи «у момент смерті або незадовго до неї». Про це йдеться у звіті міської влади Вашингтона, передає «Радіо Свобода».

Документ, який складається зі 149 сторінок, підготовлений Офісом головного судового медика.

Звіт наданий згідно з рішенням суду, який 14 лютого визнав право «Радіо Свобода» отримати дані про смерть Лесіна, відповідно до американського закону про свободу доступу до інформації.

За офіційною версією, смерть настала від удару тупим предметом, що могло бути результатом падіння. На думку деяких коментаторів, це не виключає версії вбивства, є підстави припускати, що Лесін хотів поділитися важливою інформацією з Міністерством юстиції США.

У звіті йдеться, що під'язикова кістка Лесіна була зламана. Також була зламана шия нижче від щелепи, ця травма могла бути отримана в момент смерті або перед нею. При цьому в іншому місці в документі стверджується, що шия могла бути зламана під час розтину тіла.

Також у документі зазначається, що син Лесіна Антон, що живе в Беверлі-Хіллз, розповів, що його батько постійно вживав багато алкоголю під час ділових поїздок.

Також, за даними експертів, відразу після смерті Лесіна детективу, який розслідував справу, дзвонив якийсь «друг» покійного. Він питав, де знаходиться тіло. Ім'я того, хто телефонував, з'ясувати не вдалося.

Лесіна знайшли мертвим 5 листопада 2015 року в готелі у Вашингтоні. Судмедекспертиза дійшла висновку, що він помер від тупої травми голови.

Після 11 місяців розслідування було оголошено, що це був нещасний випадок — Лесін травмувався в номері після декількох днів надмірного вживання алкоголю.

У березні 2016 року глава Фонду боротьби з корупцією та російський опозиційний політик Олексій Навальний знайшов документи про виїзд Лесіна з США після смерті.

Водночас, у 2017 році американський журнал Buzzfeed писав, що Лесін був забитий до смерті. Також Buzzfeed, що Лесіна могли убити на замовлення російського олігарха, ім'я якого невідоме.

Лесін до 2004 року обіймав посаду міністра у справах друку, телерадіомовлення і засобів масових комунікацій. Після цього він був радником президента, а також головою правління холдингу «Газпром-медіа».

Поділитись: