Очільник колишньої Української автокефальної церкви (УАПЦ) митрополит Макарій заявив, що не прийме звання «почесний громадянин Львова» разом із главою колишньої УПЦ Київського патріархату Філаретом через «непокору» останнього Вселенському патріархату.

Як заявили в прес-службі Львівської єпархії УАПЦ, митрополит Філарет «не бажає прийняти визнаний Вселенською Патріархією митрополичий устрій Православної Церкви України».

Зазначається, що саме через це Макарій і Філарет не були присутні в Стамбулі на церемонії вручення томоса.

«Саме небажання зняти патріярший куколь і стало причиною відсутності архієреїв 6 січня у Константинополі. Митрополит Макарій, визнаючи рішення Матері-Церкви відмовляється від пропозиції мера Львова п. Андрія Садового щодо отримання звання почесного громадянина Львова разом із Митрополитом Філаретом, який ігнорує рішення Вселенської Патріярхії», — йдеться у повідомленні.

Водночас Садовий написав у Facebook, що його ініціатива залишається в силі.

«Сьогодні отримав таку заяву владики Макарія. Дуже прикро, що такі речі відбуваються серед вищого духовенства. Моя ініціатива все ж залишається в силі», — зазначив очільник Львова.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко присвоїв колишньому предстоятелю УПЦ Київського патріархату Філарету звання «Героя України».

Раніше митрополит Луцький та Волинський Михаїл, який претендував на пост предстоятеля нової помісної церкви, заявив, що Філарет тиснув на нього, аби він зняв свою кандидатуру на виборах. Водночас Філарет заявив, що це був не тиск, а «вмовляння».

11 жовтня 2018 року Вселенський патріархат визнав недійсною анафему, накладену на Макарія та Філарета.

6 січня Православна церква України отримала томос від Вселенського патріарха Варфоломія.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Томос про автокефалію передали Українській православній церкві: як це було

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Про що йдеться у тексті томосу для Православної церкви України?

Поділитись: