Світ

Томос про автокефалію передали Українській православній церкві: як це було

Світ/Томос про автокефалію передали Українській православній церкві: як це було
Зберегти
Вигляд
У церкві Святого Георгія в резиденції Константинопольського патріархату в Стамбулі відбулося урочисте богослужіння. Під час нього Вселенський патріарх Варфоломій передав предстоятелю новоствореної Православної церкви України Епіфанію томос, який проголошує автокефалію.

З цим указом офіційно завершилася процедура отримання Україною церковної незалежності. Його написав на пергаменті афонський художник, каліграф Лукас з афонського монастиря Ксенофонт. У документі проголошено, що уся православна церква в межах України відтепер є канонічно автокефальною, незалежною та самоврядною на чолі з предстоятелем Митрополитом Київським і всієї України.

Також під час богослужіння Варфоломій та Епіфаній провели першу спільну літургію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Про що йдеться у тексті томосу для Православної церкви України?

Нагадаємо, 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Підписання томосу для Православної церкви України: як це було

Вже 7 січня томос виставлять у Софійському соборі, де його зможуть побачити всі охочі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Томос чи не томос? Як добре ви знаєте церковну лексику (ТЕСТ)

Раніше Епіфаній заявляв, що керівні органи новоствореної Української православної церкви сформують упродовж 1-2 місяців після отримання томосу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Главою нової Православної церкви в Україні обрали Епіфанія: хто він

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Сам собі пан: хто і коли надавав томос церквам, і хто писав його для України

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

Пов`язані новини