Борис Джонсон, який 9 липня звільнився з посади міністра закордонних справ Великої Британії, заявив, що нинішній курс прем’єр-міністерки Терези Мей робить із країни «колонію».

Борис Джонсон, який 9 липня звільнився з посади міністра закордонних справ Великої Британії, заявив, що нинішній курс прем’єр-міністерки Терези Мей робить із країни «колонію».

Про це йдеться в листі, який Джонсон опублікував у Twitter.

«Я пишаюся, що служив у Міністерстві закордонних справ. З сумом я йду: ось мій лист, який пояснює чому», — написав він.

У листі Джонсон зазначив, що не згоден з позицією Мей щодо стратегії виходу Великої Британії з Євросоюзу, проте його аргументи підтримала менша частина уряду.

«І я привітав вас (Терезу Мей — ред.), щонайменше, з ухваленням кабінетом рішення щодо подальшого шляху вперед. Як я тоді сказав, тепер в уряду з’явилася пісня, яку можна заспівати. Біда в тому, що на вихідних я репетирував слова з неї та зрозумів, що вони застрягли в горлі», — написав політик.

Також Джонсон наголосив, що через обраний Мей курс Велика Британія рухається «до статусу колонії».

Нагадаємо, новим міністром закордонних справ Сполученого Королівства став екс-міністр охорони здоров’я Джеремі Хант.

9 липня Борис Джонсон подав у відставку з посади міністра закордонних справ Великої Британії. 

Тереза Мей прийняла відставку, проте заявила, що вона шкодує та трохи здивована через це рішення Джонсона.

Раніше міністр з питань Brexit Девід Девіс подав у відставку через невдоволення результатами зустрічі з прем’єр-міністеркою Терезою Мей, на якій обговорювали план виходу з Європейського Союзу. За кілька годин у Британії призначили нового міністра з питань Brexit — ним став Домінік Рааб.

Джонсон і Девіс критикували план виходу Британії з ЄС, який погодив британський уряд. Королева Єлизавета ІІ дала королівську згоду на закон про Brexit. Цей план передбачає, зокрема збереження зони вільної торгівлі з ЄС:

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якими будуть наслідки Брекзиту для України та НАТО?

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit.  

На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британія залишає ЄС, але не Україну — британський міністр у справах Європи

Поділитись: