У Британії подав у відставку міністр з питань Brexit
УБританії міністр зBrexit Девід Девіс подав увідставку через невдоволення результатами зустрічі зпрем’єр—міністеркою Терезою Мей, наякій обговорювали план виходу зЄвропейського Союзу.
У Британії міністр з Brexit Девід Девіс подав у відставку через невдоволення результатами зустрічі з прем’єр-міністеркою Терезою Мей, на якій обговорювали план виходу з Європейського Союзу.
Про це повідомляє Reuters, посилаючись на джерело в міністерстві.
Повідомляється, що під час багатогодинної зустрічі Мей переконувала прихильників Brexit в уряді, зокрема Девіса, підтримати її план наполягти на зоні вільної торгівлі з ЄС та підтримці тісних торговельних зв’язків.
Згідно з листами, якими обмінялися Мей та Девіс, прем’єр-міністерка шкодує про відставку міністра з питань Brexit, однак вона не згодна з його аргументами про план подальшого розвитку відносин з ЄС.
Два листи, які написали один одному Мей і Девіс опублікував Twitter політичний редактор телеканалу «Sky News» Фейсал Іслам
«Я не згодна з вашою оцінкою тієї політики, яку ми узгодили на засіданні кабінету міністрів у п’ятницю. Парламент вирішить, чи підтримувати угоду, за якою уряд веде переговори, але ця угода, поза сумнівом, буде означати повернення повноважень від Брюсселя до Сполученого Королівства. Безпосередня дія законодавства ЄС завершиться, коли ми покинемо ЄС», — наголосила глава уряду та подякувала Девісу за виконану ним роботу.
У своєму листі Девіс зазначив, що умови виходу Британії та подальша економічна політика призведе до «ілюзорності контролю британського парламенту над підсумковою угодою з ЄС».
Девіс додав, що посаду глави міністерства з питань Brexit повинен займати ентузіаст, який поділяє позицію Мей щодо переговорів з Брюсселем.
Девіс був головним переговірником Лондона в діалозі з Брюсселем про умови Brexit.
Свою позицію щодо Brexit Британія офіційно озвучить на саміті лідерів ЄС в Брюсселі наприкінці липня.
Раніше міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон заявив, що після Brexit підтримка України Британією стане ще більш інтенсивною.
26 червня Єлизавета ІІ дала королівську згоду на закон про Brexit.
23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якими будуть наслідки Брекзиту для України та НАТО?
29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британія залишає ЄС, але не Україну — британський міністр у справах Європи
- Поділитися: