УКРАЇНА

Екс-главу фіскальної служби Насірова можуть судити у Британії — посольство

16 червня, 2017 15:23
УКРАЇНА/Екс-главу фіскальної служби Насірова можуть судити у Британії — посольство
Зберегти
Вигляд
lead
Відстороненого голову Державної фіскальної служби Романа Насірова можуть судити у Великій Британії

Відстороненого голову Державної фіскальної служби Романа Насірова можуть судити у Великій Британії, якщо британська сторона встановить, що Насіровим були вчинені кримінальні правопорушення.

Про це повідомляє посольство Британії у Києві.

«Ми глибоко стурбовані з приводу нещодавнього рішення Солом'янського районного суду м. Києва, де докази, надані Великою Британією в рамках справи проти Романа Насірова, були визнані неприйнятними та відхилені. На цьому етапі відповіді органи Великої Британії вивчать усі факти, щоб встановити, чи мали місце кримінальні правопорушення з боку громадянина Великої Британії, який може постати перед судом у Сполученому Королівстві», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф заявила, що лист британської сторони в Національне антикорупційне бюро України про громадянство Насірова справжній.

Про це вона написала у Twitter, реагуючи на заяви відстороненого голови Державної фіскальної служби Романа Насірова та його адвокатів про те, що у нього немає британського паспорта, а доказам НАБУ в цьому вони не довіряють.

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури вимагали стягнути в держбюджет 100 мільйонів гривень застави, яку внесли за Насірова. Ці гроші вимагали стягнути, оскільки, за даними слідства, Насіров не здав свій паспорт громадянина Великої Британії і другий свій закордонний паспорт.

Проте Солом'янський суд відмовив у такому клопотанні і не стягнув суму до держбюджету.

2 березня детективи НАБУ вручили підозру главі ДФС Роману Насірову. На думку слідства, Насіров дав дозвіл на розстрочення податкових боргів підприємствам народного депутата Олександра Онищенка. Тим самим, Насіров завдав збитків бюджету на 2 млрд гривень, заявив прокурор САП Назар Холодницький.

Кабмін відсторонив Насірова від посади на період слідства. 

7 березня суд заарештував голову ДФС Насірова на два місяці з заставою у 100 млн гривень.16 березня главу ДФС Насірова випустили з Лук’янівського СІЗО.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Більше про:
# Роман Насіров
Пов`язані новини
Політика
13 грудня 2018
Насіров прокоментував вимогу його адвокатів зачитати весь обвинувальний акт
Екс-глава Державної фіскальної служби Роман Насіров, звільнення якого суд визнав незаконним, прокоментував вимогу його захисників у суді зачитати увесь текст обвинувального акту, що загалом може зайняти кілька років.«Сторона обвинувачення повинна оголосити обвинувальний акт. Скорочено? Такого в законі немає. Тепер ми повертаємось до конкретних прикладів. Ми ніколи не бачили обвинувального акту на 800 сторінок, там незрозуміло що», — сказав Насіров ефірі «Суспільного» і додав, що це сторона обвинувачення затягує справу, а не сторона захисту.На засіданні 19 січня за клопотанням захисту Насірова прокурори продовжили зачитувати повністю обвинувальний акт. Загалом документ налічує 774 сторінки, але прокурори встигли прочитати лише 54 сторінок. Зазвичай обвинувачений і його адвокати самостійно ознайомлюються з обвинувальним актом, але Насіров звернувся із клопотанням, щоб цей документ зачитали в суді в повному обсязі. Попри це, Насіров дорікнув прокурорам, що вони «надто повільно» зачитують обвинувальний акт. Прокурори ж зазначили, що «це є очевидним затягуванням судового процесу».У Національному антикорупційному бюро України заявили, що справа Насірова розглядатиметься в суді роками через затягування адвокатами. Громадські ж організації заявили, що на зачитування всього обвинувального акту Насірова знадобиться понад два роки.Напередодні, 12 грудня, у НАБУ повідомили, що Шевченківському райсуду Києва залишилося зачитати ще 380 сторінок обвинувального акту в справі поновленого на посаді глави ДФС Романа Насірова.
Перевірено
1
Зберегти