УКРАЇНА

Екс-голову Вищого госпсуду Татькова зняли з міжнародного розшуку Інтерполу — ГПУ

25 квітня, 2018 11:33
УКРАЇНА/Екс-голову Вищого госпсуду Татькова зняли з міжнародного розшуку Інтерполу — ГПУ
Зберегти
Вигляд
Інтерпол зняв з міжнародного розшуку колишнього голову Вищого господарського суду України Віктора Татькова.

Інтерпол зняв з міжнародного розшуку колишнього голову Вищого господарського суду України Віктора Татькова. 

Про це повідомив «Укрінформу» керівник Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк.

«Інтерпол зняв з розшуку Татькова. Підставою стало посилання Інтерполу на наявні рішення судів про скасування його арешту, а також на недоліки нашого законодавства щодо обрання запобіжного заходу», — сказав він.

Горбатюк також нагадав, що через недоліки законодавства торік були зняті з розшуку й інші колишні високопосадовці – екс-президент Віктор Янукович, екс-глава МВС Віталій Захарченко, екс-глава АП Андрій Клюєв. 

Він зазначив, що ГПУ звернулася до Інтерполу про оголошення Татькова у міжнародний розшук на підставі рішення суду про дозвіл на його затримання з метою приводу до суду для участі в розгляді клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. 

Водночас, за словами Горбатюка, у розумінні правил Інтерполу це судове рішення не є ухвалою про тримання особи під вартою.

Інтерпол вважає, що інформація про виставлення ними «червоних» чи «синіх» карток на підозрюваного не може використовуватися судом як підстава для подальшого арешту розшукуваного. 

Горбатюк розповів, що Татьков був оголошений у міжнародний розшук Інтерполу у 2017 році.

Але після скарги адвокатів «червона картка» Татькова була заблокована.

«Зрештою, наприкінці січня 2018 року Комісія з контролю за файлами Інтерполу розглянула справу колишнього голови Вищого госпсуду і ухвалила зняти його з міжнародного розшуку», — йдеться у повідомленні.

Представник ГПУ вважає, що у вказаному кримінальному провадженні зняття з розшуку Інтерполу не має суттєвого значення, оскільки місце перебування Татькова відоме. Він перебуває в Австрії.

Натомість Горбатюк вважає куди більшою проблемою для слідства дворазове скасування Апеляційним судом Києва ухвал суду про тримання Татькова під вартою.

«Це велика проблема, оскільки це може зірвати екстрадиційний процес і стати причиною відмови у видачі, якщо немає рішення суду про арешт. Хоча ми направили до правоохоронних органів Австрії разом з іншими необхідними документами ухвалу про затримання і доставку, але міжнародні конвенції кажуть, що має бути ця ухвала про арешт», — сказав Горбатюк.

Раніше повідомлялось, що Татьков відмовився від добровільної видачі Україні і просить Австрію надати йому політичний притулок.

17 жовтня 2016 року ГПУ повідомила про підозру Татькову та його заступнику Артуру Ємельянову в незаконному втручанні в автоматизовану систему розподілу справ.

29 вересня 2016 року Верховна Рада звільнила Татькова з посади судді, оскільки він підпадав під дію закону про люстрацію.

Пов`язані новини