Війна / Донбас

Екс-комісар Ради Європи: Не варто і без того ускладнювати життя людей на окупованих територіях Донбасу

Громадське
Війна/Донбас/Екс-комісар Ради Європи: Не варто і без того ускладнювати життя людей на окупованих територіях Донбасу
Зберегти
Вигляд
Влада України має забезпечити свободу пересування лінією зіткнення в зоні бойових дій на Донбасі, забезпечити соціальні виплати і зв’язок цих людей з Україною, зокрема, якщо це стосується пенсій і соціальних прав.

Про це в інтерв’ю Громадському сказав колишній комісар з прав людини Ради Європи Нільс Мужнієкс.

«Вкрай важливими є свобода пересування лінією зіткнення, соціальні виплати, зв’язок цих людей з Україною, зокрема, якщо це стосується пенсій і соціальних прав. Я б сказав: не стріляйте самі собі в ногу. Не варто і без того ускладнювати життя людей, що опинилися в зоні конфлікту не з власної вини, їхні соціальні та економічні права повинні бути захищеними», — сказав він.

Мужнієкс зазначив, що розуміє побоювання щодо безпеки, що є острах економічної підтримки самоназваних республік.

«Але зрештою не варто цілитися в самих себе, підтримуючи їхню ізоляцію», — наголосив він.

Мужнієкс додав, що найбільш вразливими опинилися переселенці.

«Про них часто забувають, адже в них немає політичного голосу, вони не можуть себе захистити. Вони мають право повернутися й гідно жити в безпеці. Та багато з них цього не зроблять. Отже, повинні отримати шанс на нове життя в Україні», — додав він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Єдиний зубатий механізм Ради Європи — це суд»: екс-комісар з прав людини

Нагадаємо, Верховний суд визнав незаконним припинення виплати пенсій переселенцям. Раніше у Міністерстві соціальної політики України повідомляли, що розробляють нормативний акт, який гарантуватиме виплату несплачених пенсій мешканцям окупованих територій, незалежно від терміну припинення цих виплат. В Україні офіційно зареєстровано 1,5 мільйона переселенців з Криму та Донбасу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Хіба ми — вороги?»: як отримують пенсії люди з непідконтрольного Донбасу

У травні ООН повідомила, що в Україні з початку 2018 року погіршився фінансовий стан внутрішньо переміщених осіб. Раніше повідомлялося, що ПАРЄ просить Україну та Росію компенсовувати втрачене переселенцями майно.Світовий банк надав Україні 2,8 мільйони доларів на доступність соціальних послуг для людей з інвалідністю.


Пов`язані новини