Світ

Екс-лідер Каталонії Пучдемон уникнув екстрадиції з Фінляндії

25 березня, 2018 14:11
Світ/Екс-лідер Каталонії Пучдемон уникнув екстрадиції з Фінляндії
Зберегти
Вигляд
Колишній лідер Каталонії Карлес Пучдемон залишив Фінляндію перш ніж фінська влада встигла затримати його за міжнародним ордером Верховного суду Іспанії.

Колишній лідер Каталонії Карлес Пучдемон залишив Фінляндію перш ніж фінська влада встигла затримати його за міжнародним ордером Верховного суду Іспанії.

Про те, що Пучдемон покинув Гельсінкі і повернувся до Бельгії, повідомив фінський парламентарій Мікко Карна, передає BBC.

Раніше Верховний суд Іспанії видав міжнародні ордери на арешт шести каталонських політиків-утікачів, серед яких колишній глава регіону Карлес Пучдемон.

У Поліції Фінляндії заявили, що отримали запит на екстрадицію Пучдемона від іспанської влади, повідомили про це прокуратуру і зараз обмінюються інформацією з іспанською владою.

У січні суд Іспанії не дозволив Пучдемону керувати Каталонією через Skype.

22 січня відсторонений лідер Каталонії Карлес Пучдемон прилетів у Данію, попри те, що Іспанія пригрозила йому арештом у випадку вильоту з Бельгії.

17 січня переобраний парламент Каталонії розпочав першу сесію за майже три місяці після того, як офіційний Мадрид розпустив попереднє скликання та оголосив про проведення дострокових виборів.

Відсторонений лідер Каталонії Пучдемон у кінці жовтня поїхав до Бельгії, де живе досі через відкриті проти нього кримінальні справи в Іспанії.

Згодом стало відомо, що суд Іспанії видав європейський ордер на  арешт усунутого глави Каталонії.

Потім Верховний Суд Іспанії скасував європейський ордер на арешт  Пучдемона.

5 листопада Карлес Пучдемон, який перебував у Брюсселі, здався поліції Бельгії. Потім його звільнили на поруки.

Нагадаємо, 27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю конституції, у регіоні вводиться пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії

1 жовтня в Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Найдовша Каталонська незалежність»: дві реальності однієї Іспанії.

 

Пов`язані новини