Міністр енергетики часів Януковича Едуард Ставицький, який після Революції Гідності втік до Ізраїлю, підтвердив, що зустрічався з представниками Генпрокуратури у листопаді 2016 року в Ізраїлі. Більше того, за його словами, таких зустрічей було «дуже багато».

Міністр енергетики часів Януковича Едуард Ставицький, який після Революції Гідності втік до Ізраїлю, підтвердив, що зустрічався з представниками Генпрокуратури у листопаді 2016 року в Ізраїлі. Більше того, за його словами, таких зустрічей було «дуже багато».

Про це Ставицький повідомив в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

Він наголосив, що неодноразово звертався до ГПУ із особистими листами з проханням про зустріч. Водночас до нього і його захисників ніхто не звертався офіційно.

«Офіційно ні на мою адресу, ні моїх ізраїльських захисників, ні мені особисто, навіть при зустрічах, які відбувались, а їх було дуже багато, не надходило жодного документу для того, щоб я міг офіційно відповісти на питання, які цікавлять. Навіть статус мій був мені невідомий, я дізнаюсь зі ЗМІ про інформацію стосовно своєї персони», — додав Ставицький.

При цьому він сказав, що до його захисників звернулись для зустрічі, яка відбувалась в Ізраїлі у 2016 році. «До моїх захисників в Ізраїлі звернулися для того, щоб якщо є бажання провести зустріч, то ГПУ готова надати представників…», — наголосив екс-міністр.

Водночас Ставицький поскаржився, що йому досі невідомо, як просувається його справа в Україні. «Я ні про що не домовлявся ні з ким. Я особисто маю думку, я переконаний, що я абсолютно стерильний у цій справі. Тобто проти мене фабрикують справу з політичних причин… Фабрикація йде повномасштабна», — наголосив він.

Також Ставицький зазначив, що не може зрозуміти, у чому його звинувачує Генеральна прокуратура. «Мені взагалі невідомо про що йдеться. Мені із ЗМІ стало відомо, що мене нібито підозрюють або звинувачують у передачі Межигір’я», — повідомив він.

Екс-політик зазначив, що готовий надати пояснення у будь який справі та з приводу будь яких питань. «Я готовий надати пояснення, але до мене ніхто офіційно не звернувся», — підкреслив він вкотре.

Також він наголосив, що у разі передачі справи до суду, хоче захищати себе сам.

«Я за фахом юрист. І якщо вже дійде справа до розгляду по суті, то я хочу себе захищати і маю право на це за Конституцією. Але мене певний час обмежують у цьому…  Але якщо дійде все до суті, я наддам всі матеріали», — сказав екс-міністр.

9 червня проект «Слідство.Інфо» оприлюднив розслідування, в якому йшлося що заступники генпрокурора Євгеній Єнін та Анжела Стрижевська таємно зустрічались з міністром енергетики часів Януковича Едуардом Ставицьким. У матеріалі журналістів йшлося про те, що нинішні посадовці в Україні можуть допомагати колишнім чиновникам часів Януковича уникнути покарання.

Ставицького в Україні звинувачують у зловживаннях у процесі відчуження землі. Зустріч заступників генпрокурора зі Ставицьким могла бути спробою схилити Едуарда Ставицького до угоди зі слідством. Проте така угода укладається лише за офіційною процедурою і передбачає певні умови.

Метою зустрічі нібито була домовленість прокуратури з Едуардом Ставицьким про перекваліфікацію справи.

«Слідство. Інфо» має у розпорядженні аудіозапис рохмови заступників генпрокурора зі Ставицьким та його адвокатами.

Євгеній Єнін у коментарі Громадському заявив, що вважає провокацією оприлюднені записи у розслідуванні журналістів.

24 березня 2014 року Генпрокуратура оголосила в розшук Едуарда Ставицького. Стосовно нього було розпочато кримінальне провадження за «привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем». Слідом за ГПУ Служба безпеки України також оголосила його в розшук.

5 квітня 2016 року Ставицький був оголошений в розшук Інтерполом.

Наразі Ставицький проживає в Ізраїлі під ім'ям Натан Розенберг. Україна направила Ізраїлю запит на екстрадицію Ставицького.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Невловимий Ставицький: міністр-втікач і підозрюваний у відчуженні Межигір'я.

Поділитись: