ENRU

Екс-очільника Києва Черновецького та його сина викликали на допит у Генпрокуратуру

Генеральна прокуратура України викликала на допит колишнього міськголову Києва Леоніда Черновецького та його сина Степана.

Про це йдеться у повістках для екс-очільника столиці України та його сина.

Зазначається, що Черновецький має прийти в кабінет №1106 приміщення ГПУ 17 липня о 10-й ранку, а його син — об 11-й. У повістках вказано, що їх викликають на допит у якості свідків.

За даними ГПУ, виклик на допит пов’язаний з провадженням №12013220540000400. Саме такий номер має провадження, в якому підозрюваним є народний депутата від «Опозиційного блоку» Євген Бакулін.

У цій справи ГПУ розслідує створення екс-президентом Віктором Януковичем злочинної організації та вчинення кримінальних правопорушень у банківському, паливно-енергетичному та інших секторах економіки. Одним з епізодів цього провадження є так звані «вишки Бойка».

Нагадаємо, за часів Януковича Бакулін очолював державну компанію НАК Нафтогаз України.

15 березня Верховна Рада підтримала дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт Бакуліна.

ГПУ викликала Бакуліна на допит, але він не з’явився. На початку квітня депутата оголосили в розшук.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомляв, що подання щодо Бакуліна стосуватиметься прохання на притягнення до кримінальної відповідальності, зокрема за статтями «створення організованого злочинного угруповання» і «розкрадання державних коштів». Депутат Бакулін, за даними ГПУ, завдав збитків Нафтогазу  на понад 449 мільйонів гривень.

Нагадаємо, Черновецького підозрюють у причетності до незаконного будівництва вертолітного майданчика на Парковій дорозі в Києві.

У вересні 2017 року екс-очільника Києва оголосили в розшук.

Раніше суд Києва видав дозвіл на затримання екс-очільника Києва. Тоді він перебував у Грузії, яка відмовилася видавати Черновецького Україні.

Але у січні 2018 року Черновецький поскаржився, що через кримінальне провадження, відкрите в Україні, його не пускають до Грузії.