Генеральна прокуратура України викликала на допит колишнього міськголову Києва Леоніда Черновецького та його сина Степана.

Генеральна прокуратура України викликала на допит колишнього міськголову Києва Леоніда Черновецького та його сина Степана.

Про це йдеться у повістках для екс-очільника столиці України та його сина.

Зазначається, що Черновецький має прийти в кабінет №1106 приміщення ГПУ 17 липня о 10-й ранку, а його син — об 11-й. У повістках вказано, що їх викликають на допит у якості свідків.

За даними ГПУ, виклик на допит пов’язаний з провадженням №12013220540000400. Саме такий номер має провадження, в якому підозрюваним є народний депутата від «Опозиційного блоку» Євген Бакулін.

У цій справи ГПУ розслідує створення екс-президентом Віктором Януковичем злочинної організації та вчинення кримінальних правопорушень у банківському, паливно-енергетичному та інших секторах економіки. Одним з епізодів цього провадження є так звані «вишки Бойка».

Нагадаємо, за часів Януковича Бакулін очолював державну компанію НАК Нафтогаз України.

15 березня Верховна Рада підтримала дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт Бакуліна.

ГПУ викликала Бакуліна на допит, але він не з’явився. На початку квітня депутата оголосили в розшук.

Генпрокурор Юрій Луценко повідомляв, що подання щодо Бакуліна стосуватиметься прохання на притягнення до кримінальної відповідальності, зокрема за статтями «створення організованого злочинного угруповання» і «розкрадання державних коштів». Депутат Бакулін, за даними ГПУ, завдав збитків Нафтогазу  на понад 449 мільйонів гривень.

Нагадаємо, Черновецького підозрюють у причетності до незаконного будівництва вертолітного майданчика на Парковій дорозі в Києві.

У вересні 2017 року екс-очільника Києва оголосили в розшук.

Раніше суд Києва видав дозвіл на затримання екс-очільника Києва. Тоді він перебував у Грузії, яка відмовилася видавати Черновецького Україні.

Але у січні 2018 року Черновецький поскаржився, що через кримінальне провадження, відкрите в Україні, його не пускають до Грузії.

Поділитись: