Колишній президент Ірану Махмуд Ахмадінежад був затриманий через підтримку учасників масових протестів у країні.

Колишній президент Ірану Махмуд Ахмадінежад був затриманий через підтримку учасників масових протестів у країні.

Про це повідомляє газета Al-Quds Al-Arabi.

Ще наприкінці грудня екс-президент заявив, що «деякі лідери живуть окремо від проблем людей, і нічого не знають про реальність суспільства».

Також він додав, що сьогодні Іран страждає «від поганого управління», і що уряд чинного президента Хасана Руані «вважає, що володіє землею і народ є невірним суспільством».

За повідомленням газети з посиланням на «надійні джерела в Тегерані», влада країни наразі намагається взяти Ахмадінежада під домашній арешт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖНоворічні протести в Ірані: що відбувається в країні

28 грудня, на вулиці вийшли незадоволені підвищенням цін на продукти жителі Мешхеда – другого за величиною міста країни. Однак після агресивних дій поліції та новин про перших загиблих, на вулицях почали лунати політичні гасла.

30 грудня протести поширилися на інші міста й докотились до столиці — Тегерана. Мітингарі руйнують державні будівлі й підпалюють автівки, у відповідь поліція застосовує сльозогінний газ і водомети. Внаслідок сутичок станом на 2 січня життя втратили 22 людини, серед них 11-річна дитина. Також  загинули троє поліцейських.

Лише в Тегерані за три дні затримали понад 450 осіб, яким загрожує смертна кара за «антирелігійні гасла та дії, що підривають національну безпеку». Попри заклики влади до спокою, протести по всій країні продовжуються.

6 січня стало відомо, що в Ірані під час протестів затримали щонайменше 90 студентів.

Поділитись: