Колишній ватажок бойовиків самоназваної «ЛНР» Ігор Плотницький не перебуває в СІЗО «Кресты-2», що під Петербургом.

Екс-ватажок бойовиків самоназваної «ЛНР» Ігор Плотницький не перебуває в СІЗО «Кресты-2», що під Петербургом.

Цю інформацію Громадському підтвердив Роман Ширшов, член громадської наглядової комісії (ОНК — комісія займається перевірками місць утримань).

«Вчора ми були в «Крестах-2». Два рази ми запитували у адміністрації, чи не перебуває ця людина, перевіряли і за прізвищем, і за по-батькові, по-батькові ж то рідкісне. Але такої людини там точно немає», — сказав він. 

На запитання Громадського, чи бувало раніше, щоб адміністрація будь-якого СІЗО могла брехати б члену ОНК — Ширшов відповів, що на його пам‘яті такого не було.

«Ми направили запити, аби мати відповідь, чи може перебувати Плотницький в інших місцях досудового утримання, але відповіді досі немає», — сказав він.

19 лютого 2018 на одному з сепаратистських Youtube-каналів у включенні скайпом один із соратників ще першого ватажка бойовиків «ЛНР» Валерія Болотова Владлен Заруба сказав, що Плотницький сидить в «Крестах -2» за нецільове використання російської гуманітарної допомоги для «ЛНР» на 1 мільярд доларів.

За інформацією Громадського Плотницький перебуває у Воронежі, і живе в приватному будинку.

У листопаді 2017-го Плотницького відсторонили від «посади». 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Переворот в «ЛНР»: штурм «прокуратури» і «гра в хованки» Плотницького.

23 листопада опозиційне російське видання «Новая газета» повідомило, що ватажок «ЛНР» Плотницький виїхав до Росії.

Після цього з'явилось відео, на якому Плотницький прибуває в аеропорт. Російський письменник Захар Прілєпін, який раніше став заступником командира бойовиків самоназваної «ДНР», повідомив, що летів з Плотницьким одним рейсом Ростов-на-Дону — Москва. Прілєпін додав, що у Плотницького було з собою «все для нового життя», а саме «маленька сумка» і «піджак в чохлі».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Корнет проти Плотницького: «розборки» між ватажками бойовиків у центрі Луганська

Поділитись: