Ексчиновник Міноборони Лієв залишився без запобіжного заходу — Transparency International

Олександр Лієв у Вищому антикорупційному суді, Київ, 29 січня 2024 року
Олександр Лієв у Вищому антикорупційному суді, Київ, 29 січня 2024 рокуДенис Булавін / hromadske

Активісти стверджують, що колишній посадовець Міністерства оборони Олександр Лієв залишився без запобіжного заходу. Його підозрюють у розкраданні майже 1,5 млрд гривень на закупівлі боєприпасів для війська.

Про це повідомила громадська організація Transparency International Ukraine.

Там зауважили, що Лієва взяли під варту з 50 млн грн застави ще 12 лютого. Вже за місяць його відпустили додому під особисте зобов’язання, але 9 квітня Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала це рішення. Тоді Лієв не повернувся в СІЗО, оскільки строк тримання під вартою закінчився 8 квітня.

«Фактично він залишився без запобіжного заходу», — кажуть антикорупціонери.

На сьогодні, 17 квітня, ВАКС призначив повторний розгляд клопотання захисту про зміну запобіжного захисту. Проте потреби в цьому вже немає, тож суд залишив його без розгляду, передає Transparency International.

Справа Лієва

За даними слідства, у жовтні 2022 року фігуранти уклали з Міноборони контракт на постачання 100 тисяч мінометних пострілів іноземного виробництва. Проте постачання не відбулися, попри зобов’язання розпочати їх у грудні 2022 року. Водночас Міноборони переказало постачальнику озброєнь — підприємству «Львівський арсенал» — 97% суми, передбаченої документом.

Національна поліція та Служба безпеки за сприяння Міністерства оборони 27 січня оголосили підозри п’ятьом фігурантам справи. Усім — за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу, тобто у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем, що вчинено організованою групою. За це загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Перед тим Міністерство оборони заявило, що виграло суд на більш ніж 1,5 млрд грн у справі щодо компанії «Львівський арсенал» та непоставлених мін.

27 січня в межах цієї справи затримали Олександра Лієва, коли він намагався виїхати за кордон. Сам експосадовець звинувачення відкидає: мовляв, на момент угоди ціни «були абсолютно прийнятні». І додає, що саме він включив у контракт жорсткі штрафні санкції за зрив контракту і прострочення.