Ексдепутат Микитась, підозрюваний у хабарництві, вийшов із СІЗО на 6 днів — ЦПК

Тодішній народний депутат Максим Микитась у Чернігові, 13 червня 2019 року
Тодішній народний депутат Максим Микитась у Чернігові, 13 червня 2019 року УНІАН / Володимир Коваль

Суд дозволив колишньому народному депутатові Максиму Микитасю виїхати до Івано—Франківської та Львівської областей за сімейними обставинами на період з 2 по 7 серпня. Його підозрюють у хабарництві та утримують під вартою з жовтня 2022 року.

Про це повідомляє «Центр протидії корупції».

За даними організації, Микитась вийшов із СІЗО ще декілька днів тому, а гроші внесли минулих вихідних (15-16 липня)

Сталося це після того, як 11 липня Вищий антикорупційний суд (ВАКС) продовжив Микитасю строк тримання під вартою до 8 вересня, але зменшив заставу із 40 до 20 млн грн.

У ЦПК розповіли, що 21 липня у ВАКС відбулося чергове засідання у справі Микитася, але вже без працівників конвою. Наприкінці засідання колишній депутат попросив суддів дозволити йому з 2 по 7 серпня поїхати на Івано-Франківщину та Львівщину за сімейними обставинами.

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) не заперечував, але тільки в тому разі, якщо це не перешкодить судовому розгляду. У результаті судді протокольною ухвалою дали дозвіл Микитасю покинути Київ на шість днів.

Наступне засідання у цій справі призначене на 4 серпня. Обвинувачений обіцяв взяти участь у засіданні через відеозв'язок, а 7 серпня вже прибути на засідання в приміщення суду.

Що за справа?

Правоохоронці підозрюють колишнього народного депутата Максима Микитася у спробі підкупити мера Дніпра за 22 мільйони євро. Це одна з рекордних сум пропонованої неправомірної вигоди, зафіксованої правоохоронцями в Україні.

За даними слідства, у жовтні 2022 року Микитась запропонував меру Дніпра Борису Філатову неправомірну вигоду за укладення з підконтрольними йому компаніями контракту з будівництва метрополітену в Дніпрі поза конкурсом.

Гроші він обіцяв надавати частинами впродовж дії проєкту — до 2027 року. «Лояльність» мера ексдепутат оцінив у 10% від вартості проєкту (220 млн євро), що становить відповідно 22 млн євро.

Правоохоронці почали розслідування за заявою Бориса Філатова. Микитася затримали та повідомили йому про підозру за ч. 4 ст. 369 КК України. Санкція цієї статті передбачає ув'язнення від 5 до 10 років з конфіскацією майна або без такої.

Що відомо про Микитася?

У 2010-2016 роках він був президентом державної будівельної корпорації «Укрбуд». А з 2014 до 2015 року — депутатом Київської міської ради, заступником голови комісії з питань містобудування, архітектури та землекористування.

Народним депутатом Максим Микитась був у 8-му скликанні Верховної Ради (2014-2019 роки), обраний 2016 року на проміжних виборах як безпартійний самовисуванець.

2019 року Микитасю повідомили про підозру в заволодінні майном Нацгвардії на суму понад 81 млн гривень. 2020 року Микитась пішов на угоду зі слідством за цією справою і його звільнили з-під варти. У межах цієї справи Микитась також отримав підозру за підроблений висновок судового експерта з оцінкою реальної ринкової вартості об’єктів нерухомості. Наразі цю справу слухають у суді.

Окрім того, Микитася підозрювали у викраденні його колишнього юриста Олега Мірошниченка та вимаганні 800 тисяч доларів США.