Колишнього народного депутата 6 і 7 скликань, а нині голову Центру досліджень політичних цінностей та мистецького об'єднання «Остання барикада» Олександра Донія облили зеленкою. Увечері 12 вересня біля Харківського літературного музею, де Доній мав читати лекцію «Толерантність як одна зі складових модерної української національної ідеї», на нього напали.

Його лекція була запланована в межах заходів «ХарківПрайду».

У поліції Харківщини повідомили, що крім Донія від зеленки постраждав ще один чоловік. Проте обидва від написання заяви відмовилися і заявили, що ні до кого претензій не мають.

Відповідальність за напад взяли на себе праворадикальні організації «Правий сектор ― Харківщина», «Фрайкор» і «Традиція і порядок». За версією сторінки «Правий сектор / Харківщина» у Facebook, націоналістів не пустили на захід, а директорка «КиївПрайду» почала кричати: «Фашисти, фашисти!».

«Після того на скандальновідомого Олеся Донія, який визвався бути лектором на ЛГБТ- тусовці, вилився флакон зеленки», ― ідеться в повідомленні.

«Вперше мене в житті облили зеленкою. Пошкодили око. Люди, які думають, що вони боряться за Україну. А насправді вони нищать Україну зсередини. Не сподобалося слово "толерантність" в українській національній ідеї. (...) Внутрішня агресія допомагає Путіну колоти і колошматити Україну», ― повідомив Доній.

Попри це, лекція відбулася. UA: Харків повідомляє, що учасників лекції та противників заходу розділяв кордон поліції.

Нагадаємо, Харківська міська рада і міський голова Геннадій Кернес заявляли про намір позиватися до суду з метою обмежити проведення «Харківпрайду». Проте пізніше вони відмовилися від цього наміру.

Організатори «ХарківПрайду» анонсували, що протягом 9-15 вересня у Харкові відбуватиметься «Pride Week», під час якого організують декілька дискусійних та освітніх заходів, а сам Марш рівності пройде 15 вересня.

Поділитись: