Учасники Маршу Рівності «Київ Прайд» Київ, 23 червня 2019 року
Фото:

Анастасія Власова/Громадське

У Києві відбувся Марш Рівності «Київ Прайд». Основною темою цього року стала «Свобода. Єдність. Боротьба», а головним гаслом – «Наша традиція – це свобода!».

«Постійно порушуються права ЛГБТ в Україні, кожен день треба відстоювати свої права, тому ми сьогодні вийшли. Ми всі — люди», – зазначив у коментарі Громадському один з учасників Прайду.

Деякі учасники прийшли сім'ями, та наголосили, що пишаються у своїх сім'ях одне одним.

«Треба говорити про наші права. Ми всі рівні, ми всі заслуговуємо на це. Треба бути людиною» — сказав ще один учасник Маршу Рівності.

«Я можу пройтися з коханою людиною раз на рік, — каже Георгій. Ви самі бачите, що для того, щоб вийти на вулицю і показати, ким я є — тут має бути десь 8 тисяч поліцейських».

«Я не можу зі своїм хлопцем пройтися по вулиці, взявшись за руки, тому що це буде сприйматись суспільством як щось погане. Але це не є так. Я заслуговую на право любити, я заслуговую на право не бути дискримінованим чи побитим через свою орієнтацію. Зараз ситуація в Україні важка, але добре, що є Марш Рівності і з кожним роком людей все більше і більше. Майбутнє за любов’ю», — сказав у коментарі Громадському Валерій з Києва. 

Цього року не виїхала платформа з представниками драг-квін Вони повідомили Громадському, що платформи не буде через те, що перед маршем через залякування з заходу поїхав водій платформи. Учасники костюмованої частини Маршу йшли у колоні пішки.

«Залякали водія з платформою і він поїхав. Якщо обіцяють підпалити, то це страшно», — зазначив учасник ходи.

«Платформа вже була замовлена. Але наші опоненти погрожували спалити машину. Він (водій) просто взяв і поїхав. Разом з апаратурою і всім, що там було. Ми тут і знаходимося, аби показати, що ми не страшні, ми за мир», — додав ще один учасник Прайду.

На самому початку ходи противники Маршу Рівності увірвались у колону. Поліція відтіснила одного з нападників. Пізніше у відділі комунікації поліції Києва повідомили, що затримали 9 осіб, які планували провокації на Марші.

Також противники Прайду планували закидати екскрементами учасників Маршу Рівності. Троє осіб затримали.

Журналісту Владу Головко потрапили яйцем в око на Марші Рівності — він прийшов на Київ Прайд як учасник.

Понад 30 військових пройшли колоною на Марші Рівності-2019. Колона військових вперше пройшла на Київ Прайд.

«Вони прийшли підтримати рівність для всіх людей», — зазначив один з учасників Маршу, доброволець батальйону «Донбас» Віктор Пилипенко Громадському.

На питання, як бути геєм в армії, він зазначив, що «це некомфортно, бо дуже багато гомофобів».

«Саме через гомофобів, зокрема гомофобних командирів, ці люди не можуть заявити про себе. Ці люди такі самі, але вони живуть, нажаль, прихованим життям. Це дуже прикро, адже вони воюють за волю людей, за наші права в тому числі», — додав він. 

Щодо дискримінації, Віктор розповів, що у мережі його називали «пі*ром» люди, які називають себе націоналістами, але не пішли на війну.

Учасники Прайду запросили на Марш президента Володимира Зеленський, але він не відповів на запрошення, повідомила Громадському Анна Шаригіна, організаторка Київ Прайду. Натомість серед марширувальників буда депутатка Європейського парламенту Ребекка Гармз. У коментарі Громадському вона відзначила, що «Україна готова захищати права».

«Дуже важливо, що в демократії ви захищаєте плюралізм і різні точки зору. Як і в попередні роки, так і цього року, поліція готується захищати Прайд. Пишаюсь тим, наскільки Україна готова захищати права. Що я хочу додати — тут є дипломати з інших країн, і влада Києва і Мінохорони здоров'я», — зазначила Гармз.

За даними організаторів, у заході взяли участь понад 8 тисяч людей. Водночас перший заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий повідомив, що на Марші було 3 тисячі осіб. Скільки правоохоронців забезпечували порядок на Марші невідомо, у Нацполі заявили, що це «достатня» кількість поліцейських та нацгвардійців.

Раніше, 19 червня, невідомі напади на відвідувачів «Київ Прайд»: били ногами, заливали газом. Один із постраждалих – учасник проєкту Громадського «Бебісітери президента» Олег Родіон Шуригін-Грекалов. Ані президент Володимир Зеленський, ані міський голова Києва Віталій Кличко ніяк не відреагували на напад, повідомили організатори Київ Прайд.

«Київ Прайд» – це українська громадська організація, метою якої є сприяння досягненню повного дотримання прав людини для ЛГБТ+ в Україні, формування поваги до цих прав у суспільстві шляхом підвищення видимості та участі ЛГБТ+ у суспільних процесах. Окрім своєї діяльності протягом року, ГО «КиївПрайд» організовує щорічну подію, що називається КиївПрайд-тиждень.

Поділитись: