Ексголова НБУ Шевченко заявив, що йому інкримінують «класичну» статтю для «злодіїв у законі»

Ексголова Нацбанку України Кирило Шевченко, якого підозрюють в організації схеми для заволодіння 206 млн гривень «Укргазбанку», каже, що йому додатково інкримінували статтю про створення та керівництво злочинною організацією.
Про це він написав у Facebook.
«Статтю, що є "класичною" для ворів в законі, інкримінують голові державного банку. Очевидно, на думку слідства, ухвалення колегіальних рішень правлінням або комітетом з управління активами банку протягом 2014-2019 років — це те ж саме, що рейдерство підприємств, "кришування" чи ж утриманням озброєних банд», — пише Шевченко.
Ексголова Нацбанку вважає перекваліфікацію своєї справи «неприкритим тиском» на учасників справи, щоб «схилити їх до свідчення проти колишнього голови НБУ».
Наразі САП та НАБУ не коментували цю заяву.
У чому підозрюють Кирила Шевченка?
4 жовтня 2022 року Шевченко подав у відставку з посади голови Нацбанку — «через причини, пов'язані зі здоров’ям, яких не може далі ігнорувати».
Уже 6 жовтня Верховна Рада підтримала його звільнення.Того ж дня НАБУ й САП заявили, що Шевченкові повідомили про підозру в розкраданні коштів під час управління «Укргазбанком». Кирило Шевченко був головою правління цього банку з травня 2015 року до липня 2020-го. Підозру залишили в Нацбанку, бо в НАБУ сказали, що не знають, де перебуває Шевченко.
За даними правоохоронців, керівництво «Укргазбанку» використало інформацію про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування для розкрадання коштів. Як стверджує слідство, упродовж 2014–2019 років за цією схемою фіктивним агентам безпідставно перерахували гроші держбанку на суму 206 млн гривень.
У цій справі про підозру повідомили 15 фігурантам: Кирилові Шевченку, колишнім і чинним високопосадовцям банківських установ. Їх підозрюють у розтраті майна в особливо великих розмірах або організованою групою, а також у службовому підробленні.
Пошуки Шевченка
У листопаді 2022 року Шевченка оголосили в національний і міжнародний розшук у межах цієї справи. За місяць Вищий антикорупційний суд заочно відправив його під варту.
Прокурор САП заявляв, що 20 вересня Шевченко виїхав з України за службовим паспортом у відрядження до Лондона. Відрядження завершилося через день, однак до України він не повернувся. Тоді ексголова НБУ самостійно відправив себе у відпустку: спершу до 30 вересня, а згодом продовжив до 7 жовтня.
Адвокат Шевченка повідомляв, що його підзахисний перебуває у Відні, де став на консульський облік та орендував житло. Там він, згідно із заявами адвоката, проходить лікування.
Врешті суд дозволив спецрозслідування щодо Шевченка, яке не потребує його присутності — його інтереси в суді представлятиме адвокат. Сам ексголова НБУ написав, що його справу перевели в закритий режим. Це означає, що надалі всі судові процедури будуть здійснювати без участі громадськості, ЗМІ й незалежних спостерігачів.
- Поділитися: