Ексголову Нацбанку Шевченка оголосили ще й у міжнародний розшук — САП

Ексголова Національного банку України Кирило Шевченко
Ексголова Національного банку України Кирило ШевченкоКирило Шевченко / Facebook

Ексочільника Національного банку України Кирила Шевченка оголосили в міжнародний розшук у межах справи щодо розкрадань в «Укргазбанку». Досі він був тільки в національному розшуку.

Це підтвердила речниця Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк у коментарі «Укрінформу».

Нагадаємо, наприкінці жовтня Національне антикорупційне бюро оголосило Шевченка в розшук у справі про розкрадання 200 мільйонів гривень в «Укргазбанку».

Центр протидії корупції зазначив, що Шевченка також оголосили в міжнародний розшук, оскільки він не з'явився на допит 28 жовтня.

Прокурор САП на засіданні суду, де підозрюваному заочно обирають запобіжний захід, повідомив: 20 вересня Шевченко виїхав з України за службовим паспортом у відрядження до Лондона. Відрядження завершилося через день, однак до України він не повернувся. Тоді ексглава НБУ самостійно відправив себе у відпустку: спершу до 30 вересня, а згодом продовжив її до 7 жовтня.

Що передувало?

4 жовтня 2022 року Кирило Шевченко через соцмережі повідомив, що подав у відставку «через причини, пов'язані зі здоров’ям, які не може далі ігнорувати».

Уже за два дні Верховна Рада підтримала його звільнення, а НАБУ та САП повідомили Шевченку про підозру за діяльність під час управління «Укргазбанком», яка призвела до збитків у понад 206 мільйонів гривень.

Сам Шевченко того дня через Facebook заявив, що інформація про оголошення йому підозри «стала неочікуваною»: «Дізнався про неї зі ЗМІ, перебуваючи за кордоном на лікуванні».

Як вказує ЦПК, адвокат Шевченка повідомив, що його підзахисний перебуває у Відні (Австрія), де став на консульський облік й орендував житло.

«На засіданні адвокат надав медичний висновок приватної австрійської клініки, датований тільки 12 жовтня. Водночас у висновку не зазначено конкретного діагнозу і він (висновок — ред.) не передбачає госпіталізації. Там ідеться лише про рекомендацію лікарів провести певні діагностики, здати аналізи та утриматися від поїздок на великі відстані», — пише Центр протидії корупції.

САП стверджує, що Шевченко повинен був повернутися в Україну, оскільки його бронювання як військовозобов’язаного було зняте автоматично з моменту звільнення парламентом, а категоричної заборони на дальні переїзди у нього немає, лише рекомендації.

Сам Кирило Шевченко запевняє, що робив усе можливе для співробітництва зі слідством та закликав правоохоронні органи «до чесної гри та незаангажованості процесу».