Колишній очільник Національної служби здоров’я України Олег Петренко
Фото:

НСЗУ

Колишній голова Національної служби здоров'я України Олег Петренко подав документи для участі в повторному конкурсі на посаду голови цього відомства.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Прийняв особисте рішення: з метою підкреслити абсурдність вимог та процедури швидких «доборів» подав документи для участі в ньому, як засновник і перший голова НСЗУ (документи вже прийняті)», — повідомив Петренко.

Водночас ексголова НСЖУ назвав новий конкурс «неприродним добором» через умови конкурсу та час для подачі документів.

«Публікація оголошення на сайті НАДС в п'ятницю по обіді. Три дні на подачу документів (2 з них вихідні). Дискримінаційні норми, які формально дають можливість брати участь у «доборі» тільки людям з «досвідом роботи на державній службі від 3-х років» — тобто чиновникам «зі стажем» і «міцним господарникам»… Класика повзучого реваншу», — вважає він.

Петренко також запросив охочих взяти участь у процедурі громадського спостереження за проведенням співбесіди з ним міністра охорони здоров’я на відповідність кваліфікаційним вимогам.

Нагадаємо, 22 травня Кабінет міністрів оголосив новий конкурс на посаду голови Національної служби здоров'я України. Термін подачі документів закінчується у понеділок, 25 травня.

Кандидат має відповідати таким вимогам:

  • освіта — не нижче магістра;
  • досвід роботи — не менше семи років;
  • досвід роботи на посадах державної служби категорії «А» чи «Б» або на посадах не нижче керівників структурних підрозділів в органах місцевого самоврядування або досвід роботи на керівних посадах у сфері державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення — не менше трьох років;
  • вільне володіння державною мовою та іноземною мовою, яка є однією з офіційних мов Ради Європи (англійська та/або французька).

Олег Петренко очолював Нацслужбу здоров'я України з березня 2018 року до листопада 2019 року, доки не написав заяву про звільнення.

У січні 2020 року відбувся конкурс на посаду голови НСЗУ. Три претенденти після співбесіди з Комісією з питань вищого корпусу державної служби мали пройти співбесіду з міністром охорони здоров'я.

Однак 20 травня міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що він відхилив усі кандидатури на посаду голови НСЗУ і мав сам визначити, кого туди поставити.

НСЗУ створили в межах медреформи у 2017 році. Вона контролює всі виплати у сфері охорони здоров'я та обирає лікарні, які отримуватимуть гроші від держави.

Поділитись: