Колишній глава Європейської ради Дональд Туск заявив, що вихід Великої Британії з Євросоюзу став однією з найграндіозніших помилок в історії ЄС.

Про це він сказав в інтерв’ю The Guardian.

За словами Туска, Brexit був «найболючішим і найсумнішим досвідом» за п’ять років його перебування на посаді глави Євроради. Він вважає, що і для Британії, і для ЄС було б краще, якби Brexit не відбувся.

Нагадаємо, нова угода про вихід Великої Британії з ЄС була затверджена 17 жовтня на саміті Європейського Союзу. Тоді прем’єр Борис Джонсон був змушений попросити про відтермінування Brexit до 31 січня.

Європейський Союз погодився відтермінувати до 31 січня вихід Великої Британії з об'єднання. Однак відтермінування може бути скасоване, якщо до 31 січня Велика Британія ухвалить усі необхідні законодавчі процедури для виходу з ЄС.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Поділитись: