Ексміністр економіки закликав посилити карантинні обмеження до середини літа
Карантинні обмеження для бізнесу та щодо пересування громадян мають посилюватися ближче до піка епідемії коронавірусу в Україні, який, ймовірно, настане за 2—3 місяці.
Про це повідомив колишній міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов, посилаючись на дослідження Київської школи економіки (КSЕ), засновником якої він є.
«Без карантину пік пандемії в Україні станеться через 2-3 місяці — в червні або липні. З карантином тільки до 24 квітня пік пандемії відтерміновується ще на 2 тижні (але рятуємо 150 людей)», — повідомив Милованов.
У своїх розрахунках КСЕ посилається на дані щодо поширення коронавірусу у деяких країнах світу, зокрема в Японії. Однак ці дані відрізняються від прогнозованого піку пандемії, наприклад, у США. Милованов пояснює це тим, що у США зараження вірусом почалося раніше і наразі ця країна перетворилася на епіцентр пандемії.
«Що потрібно робити Україні? Жорсткість карантину має посилюватись і досягти максимуму саме під час піку. Для його згладження. А зараз, на початку пандемії, навпаки, карантинні заходи мають бути відносно м'яким», — повідомив колишній міністр економіки в уряді Олексія Гончарука.
Милованов прогнозує, що загалом карантин в Україні може тривати до 8 місяців, залежно від сценарію поширення коронавірусу.
Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!
Напередодні Кабінет міністрів України пом’якшив умови карантину для бізнесу, однак повідомив про його посилення для населення. Зокрема, пропонується запровадити заборони:
- перебування в громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора;
- переміщення групою осіб більш ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей;
- перебування у громадських місцях осіб, які не досягли 16 років, без супроводу повнолітніх;
- відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності;
- відвідування спортивних та дитячих майданчиків;
- проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування тощо.
- Поділитися: