Ексміністр Пивоварський вніс заставу майже в 10 млн грн. Його підозрюють у завданні збитків державі

Колишній міністр інфраструктури Андрій Пивоварський повідомив, що вніс заставу в 9,997 мільйона гривень. Напередодні такий запобіжний захід обрав Вищий антикорупційний суд (ВАКС).
Про це Пивоварський написав у Facebook.
«Застава внесена. Суд підтвердив отримання. Дякую всім, хто вніс за мене заставу, і тим, хто набрав/написав, що готовий допомогти в цьому питанні!» — йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, що ексміністра підозрюють у зловживанні владою та службовим становищем, що завдало державі понад 30 млн доларів збитків.
ВАКС 16 березня, крім обрання застави, до 16 травня поклав на Пивоварського такі зобов’язання:
- прибувати на вимогу до детектива, прокурора та суду;
- помідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та роботи, виїзди за межі столиці й Київської області;
- утримуватися від спілкування з іншим підозрюваним у справі, свідками та іншими особами, зазначеними в ухвалі.
Ухвала ще може бути оскаржена до Апеляційної палати ВАКС протягом 5 днів із дня її проголошення.
А що це за справа?
За даними слідства, 2015 року Пивоварський разом зі своїм заступником, який також був головою Тарифної ради Мінінфраструктури, видав наказ, що дозволяв приватним компаніям стягувати половину ставки корабельного збору із суден у морському порту «Південний».
Цей наказ був виданий попри те, що акваторія цього порту є державною власністю та перебуває в користуванні АМПУ, а право на збори належить тільки державному підприємству.
Згідно з наказом Пивоварського, держпідприємству призначалася тільки частина коштів, а інша — стягувалася приватними компаніями. Унаслідок цього лише впродовж 2017-2021 років держава зазнала понад 30 млн доларів збитків, що підтверджують відповідні висновки експертиз.
Сам ексміністр казав, що не погоджується ні з підозрою, ні з клопотанням про запобіжний захід. За словами Пивоварського, у справі йдеться про лобіювання інтересів одного з власників приватних причалів.
«Моя складова у вчиненні злочину полягає у виступі на засіданні Кабміну та фактично підписанні документа, який попередньо пройшов погодження в зацікавлених (профільних) міністерствах, проголосований членами уряду на його засіданні та надалі заюстований Мін'юстом», — зазначив він.
- Поділитися: