У Польщі колишньому виконувачу обов’язків керівника Укравтодору Славоміру Новаку оголосили українську підозру.

Про це повідомили у пресслужбі Національного антикорупційного бюро України.

Новаку інкримінують прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою.

«НАБУ та САП зафіксували три епізоди, які можуть свідчити про ймовірне отримання колишнім керівником Укравтодору неправомірної вигоди. Всі ці випадки пов’язані з ухваленням рішень про використання коштів, наданих міжнародними фінансовими організаціями у вигляді кредитів на ремонт українських доріг», — зауважили у НАБУ.

Зазначається, що загальна сума кредитних коштів, які використали як привід для отримання хабаря від компаній у сфері дорожнього господарства, перевищує 270 млн євро.

За даними слідства, в одному з епізодів йшлося про сплату 10% «консультаційних послуг», що становило понад 180 тисяч євро. В іншому компанія-переможець тендеру Укравтодору мала сплатити внесок до спеціально створеного спільного підприємства у Польщі, еквівалент якого становив на момент вчинення злочину понад 3,5 млн гривень.

Ще в одному з випадків йшлося про викуп іншої спеціально створеної компанії зі статутним капіталом у 15 тисяч євро за 300-350 тисяч євро. Слідство вважає, що в обмін на це Новак обіцяв «не помітити» порушень термінів виконання контрактів однією з компаній-підрядниць Укравтодору і не вимагати від неї сплати штрафних санкцій.

Раніше польська прокуратура висунула офіційні обвинувачення Новаку у керівництві організованою злочинною групою, яка отримувала неправомірну вигоду від корупції.

20 липня Центральне антикорупційне бюро Польщі затримало Славоміра Новака. У розслідуванні бере участь й Національне антикорупційне бюро України.

Згодом у НАБУ повідомили, що посадові особи Укравтодору створили злочинну організацію, діяльність якої була спрямована на розкрадання коштів міжнародних організацій, які виділяли гроші для ремонту доріг в Україні. Подібні махінації за участю тих же осіб виявили в Польщі. Тому антикорупційні органи обох країн об'єднали зусилля для спільного розслідування діяльності злочинної організації у сфері дорожнього господарства. 

Славомір Новак з 2011 по 2013 рік працював на посаді міністра транспорту, будівництва і морського господарства Польщі в уряді прем'єра Дональда Туска. Також він обіймав посаду голови Укравтодору до 2019 року. Ми записали з ним інтерв'ю після відставки.

Поділитись: