Голосіївський районний суд 3 липня відпустив під домашній арешт експерекладача прем’єр-міністра України Станіслава Єжова, якого обвинувачують у державній зраді.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Адвокат обвинуваченого Валентин Рибін подав клопотання про зміну запобіжного заходу 2 липня. Він попросив суд призначити Єжову нічний домашній арешт з 22:00 до 7:00. Своє прохання адвокат обґрунтував тим, що нещодавно Конституційний суд скасував норму, згідно з якою до обвинувачених у державній зраді застосовується тільки найжорсткіший запобіжний захід — тримання під вартою. Він також додав, що під час суду сторона обвинувачення, на його думку, не довела ані провину Єжова, ані те, що у разі звільнення з-під варти він може переховуватися або впливати на свідків.

Своєю чергою, прокурор Ігор Кринін подав зустрічне клопотання. Він попросив продовжити Єжову арешт з правом виходу під заставу в розмірі 8 мільйонів 300 тисяч гривень, обґрунтувавши необхідність такої міри тим, що, за даними контррозвідувального управління СБУ, перекладач може втекти до Росії.

Головуюча суддя Олена Первушина оголосила рішення, згідно з яким клопотання прокурора було відхилено, а захисту — задоволено частково. Суддівська колегія призначила Єжову цілодобовий домашній арешт і зобов’язала носити електронний засіб контролю. Своє рішення судді обґрунтували тим, що прокурор у своєму клопотанні не довів, що в разі виходу підсудного з СІЗО він може сховатися, вплинути на свідків або знищити докази.

Нагадаємо, 20 грудня 2017 року СБУ заявила про викриття агента спецслужб РФ у секретаріаті уряду.

За даними СБУ, Єжов передавав дані про закордонні поїздки та переговори прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. 

21 грудня СБУ оголосила Єжову про підозру.

Поділитись: