УКРАЇНА

Експертна рада при НБУ закликає регуляторів визначитися зі статусом криптовалют в Україні

27 жовтня, 2017 16:29
УКРАЇНА/Експертна рада при НБУ закликає регуляторів визначитися зі статусом криптовалют в Україні
Зберегти
Вигляд
Вища експертна рада при Раді Нацбанку закликала регуляторів фінансового ринку визначитися з правовим статусом криптовалют в Україні.

Вища експертна рада при Раді Нацбанку закликала регуляторів фінансового ринку визначитися з правовим статусом криптовалют в Україні.

Про це повідомив глава Ради НБУ Богдан Данилишин 27 жовтня.

Вища експертна рада на засіданні обговорили сутності криптовалют, ризиків і перспектив їх розвитку в Україні та у світі.

Данилишин наголосив, що зростаюча популярність криптовалют в Україні і світі вимагає відповідної реакції з боку регуляторів фінансового ринку.

«Водночас переконаний, що будь-які спроби обмежити функціонування такого ринку може мати зворотній ефект, а саме — сприяти тінізації та делегітимізації процесів, пов’язаних із ним», — сказав він на засіданні.

Він додав, що необхідно врегулювати правове поле для функціонування нових фінансових технологій.

«Рада фінансової стабільності відзначила необхідність якнайшвидшого визначення правового статусу Bitcoin й інших криптовалют в Україні, також було створено робочу групу з вивчення цієї проблематики», — зауважив Данилишин.

Під час засідання учасники ради зазначили, що неврегульований розвиток нових фінансових технологій, зокрема криптовалют, створює значні загрози фінансовій стабільності та безпеці держави.

Наразі криптовалюти не мають визначеного правового статусу в Україні. 31 серпня Рада фінансової стабільності обговорила статус криптовалюти в Україні. Учасники Ради зазначили: якщо законодавчо не врегулювати це питання, то залишиться ризик невизначеності та використання цих інструментів у шахрайських схемах.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини