УКРАЇНА

Експерти про нового держсекретаря Помпео: Гарна новина для України

13 березня, 2018 21:17
УКРАЇНА/Експерти про нового держсекретаря Помпео: Гарна новина для України
Зберегти
Вигляд
Експерти та аналітики вважають, що після призначення на посаду державного секретаря США Майка Помпео замість Рекса Тіллерсона політика США стосовно України кардинально не зміниться.

Експерти та аналітики вважають, що після призначення на посаду державного секретаря США Майка Помпео замість Рекса Тіллерсона політика США стосовно України кардинально не зміниться.

Таку думку висловили низка американських та світових експертів, йдеться на сайті Atlantic Council.

Зокрема, директор Центру Євразії і колишній посол США в Україні Джон Гербст зазначив, що «Помпео у багатьох питаннях схожий на Тіллерсона».

«У перспективі Помпео з багатьох питань схожий на Тіллерсона. Вони обидва, наприклад, закликали посилити підтримку України у боротьбі з агресією Москви та у більш широкому сенсі, порадили не реагувати на провокаційну політику Кремля», — зазначив він.

На його думку, ця кадрова перестановка «не означатиме зміни політики». «Тим не менш, ця зміна говорить про те, що президент Трамп хотів «розворушити мурашник». Зрозуміло, що політичний Вашингтон живе такими драмами», — зазначив Гербст.

Членкиня Інституту Брукінгса Аліна Полякова зазначила, що призначення Помпео — «це гарна новина для України».

«Помпео тверезо оцінює Росію і послідовно виступає проти російської агресії. На його боці те, що він має довіру президента, чого Тіллерсон на жаль не зробив. Ймовірно, він буде виступати за рішучу політику щодо стримування Росії. Це гарна новина для України», — наголосила вона.

Олександр Вершбоу, заслужений діяч центру Брента Скаукрофта, що входить до Атлантичної ради, також вважає, що Помпео критично налаштований щодо України.

«Помпео виділив реалістичну лінію у своїх публічних коментарях щодо Росії. Він визнав втручання Росії у вибори 2016 року і агресивність Росії щодо України. Тому я очікую, що він підтримає продовження нинішньої політики адміністрації, спрямованої на досягнення політичного вирішення конфлікту в Донбасі», — наголосив він.

На думку Вершбоу, Помпео буде використовувати у своїй діяльності як інструмент «дипломатію, підсиливши її санкціями проти Москви та оборонною зброєю для України.

Нагадаємо, 13 березня Майка Помпео призначили держсекретарем США замість Рекса Тіллерсона, звільненого президентом Дональдом Трампом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бувай, Тіллерсоне, привіт, Помпео! Що відомо про нового держсекретаря США

Пов`язані новини