ENRU

Експерти РПР закликали «Блок Петра Порошенка» не призначати аудитора НАБУ без співбесід

Члени Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції від Блоку Петра Порошенка вимагають визначити кандидатуру аудитора Національного антикорупційного бюро без проведення належних співбесід із особами, які подали документи для участі у конкурсі.

Експерти Реанімаційного пакету реформ заявляють, що це грубе порушення порядку.

«Вважаємо проведення співбесід необхідним етапом визначення кандидатури аудитора для Національного антикорупційного бюро України. Тільки відкриті співбесіди дозволять визначити, чи є кандидати неупередженими щодо діяльності Національного антикорупційного бюро України і чи готові вони здійснити аудит за міжнародними стандартами», — заявили в РПР.

Експерти наголошують, що вибір кандидатури для призначення аудитором НАБУ без проведення співбесід із кандидатами не може претендувати на довіру з боку суспільства та міжнародних партнерів України, а, отже, поставить під питання довіру і до майбутніх результатів аудиту.

Антикорупційна група Реанімаційного Пакету Реформ закликає членів Комітету Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції провести відкриті співбесіди із усіма кандидатами в члени комісії з аудиту Національного антикорупційного бюро та рекомендувати Верховній Раді України кандидатів за результатами таких співбесід.

Реанімаційний Пакет Реформ – найбільша коаліція провідних громадських організацій та експертів України, які об’єдналися заради просування та імплементації реформ в Україні.

РПР функціонує як координаційний центр для  80 неурядових організацій та 22 експертних груп, котрі розробляють, просувають і контролюють реалізацію реформ. І кількість учасників платформи постійно зростає.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що БПП і «Народний фронт» хочуть призначити аудитора НАБУ без співбесід

Серед кандидатів на посаду аудитора є американська адвокатка Марта Борщ. Її кандидатуру рекомендував «Реанімаційний пакет реформ».

«Реанімаційний пакет реформ» також рекомендував кандидатуру іспанського прокурора Карлоса Кастресана.

«Блок Петра Порошенка» рекомендував кандидатуру Найджела Брауна, якого представники парламентської коаліції вже намагалися призначити аудитором НАБУ від Верховної Ради.

Зазначимо, що свої рекомендації щодо аудитора НАБУ мають представити Рада, Кабмін та президент. Порошенко заявив Громадському, що зробить це останнім. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram