Суд дозволив колишньому раднику президента США з національної безпеки Джону Болтону видавати його мемуари, попри зусилля Міністерства юстиції країни заблокувати публікацію.

Про це повідомляє AP.

Таким чином у вівторок, 23 червня, Болтон зможе безперешкодно презентувати книжку «Кімната, в якій усе й сталося» («The Room Where It Happened») для широкої аудиторії.

Водночас суддя Ройс Ламберт, який дозволив друкувати мемуари, заявив, що Болтон можливо завдав шкоди національній безпеці, «не отримавши схвалення з боку національних органів розвідки».

Зазначається, що вже понад 200 тисяч примірників книжки передали до книгарень.

Нагадаємо, 18 червня Джон Болтон звернувся до Окружного суду Вашингтона. Він стверджував, що затримувати публікацію книги його мемуарів уже пізно, і звинуватив адміністрацію Трампа в спробі цензури.

Міністерство юстиції США заявляло, що в мемуарах Болтона є інформація, яка може містити державну таємницю, а тому не підлягає оприлюдненню.

Джон Болтон обіймав посаду радника президента з національної безпеки з квітня 2018 року по вересень 2019 року. Він підтримував вихід США з ядерної угоди з Іраном та виступав за продовження санкцій проти Росії. Трамп звільнив Болтона 10 вересня 2019 року. Новим радником Трамп призначив Роберта О'Браєна.

Тоді ЗМІ повідомляли, що у Болтона й Трампа розходилися поглядах на КНДР, Іран, Північну Корею та Афганістан. Також він нібито виступав проти зусиль оточення Трампа щодо тиску на Україну для проведення розслідування проти демократа Джо Байдена та його сина.

Поділитись: